M.Tarık AYDEMİR


HDP´Yİ KİM ÖNEMLİ HALE GETİRDİ?

İstanbul seçimlerinde, şaibe yok hazımsızlık var diyen zihniyet ne diyor


İstanbul seçimlerinde, şaibe yok hazımsızlık var diyen zihniyet ne diyor

CHP Sözcüsü Faik Öztrak ise "Ortada bir oyun da şaibe de yok ortada hazımsızlık var" yanıtını verdi.

"Biz hiçbir zaman milletin iradesinin üzerinde bir irade tanımadık tanımayacağız. Bütün çabamız, yolsuzluklarla, hukuksuzluklarla. 31 Mart´ı kurban etmek istemiyorum" diyen Erdoğan, muhalefeti de Yüksek Seçim Kurulu´nu (YSK) tehdit etmekle suçladı.

´Yolsuzluklar var´

"İstanbul´da bir oyun var, yolsuzluklar var. Genel başkan olarak Erdoğan, halkının oyunun arkasını takip etmek, onun sonucunu kovalamak zorunda. Bugüne kadar konuşmayan, hep susana. Vurun abalıya dediler. Ama artık yetti. Burada bir şaibe var, yolsuzluk var, açık açık ortada.  Milli irade nasıl bir karar veriyorsa o artık kabullenilecektir."

"YSK´nın bu şaibeyi ortadan kaldıracak milli iradeye bu zemini hazırlamaktır. Ortada bir yolsuzluk var şaibe var bu yolsuzluğun ortadan kaldırılması hem YSK´yı aklayacaktır. Hem de milletimizi rahatlatacaktır."

" hayatlarının desteğini ve gücünü milletinden almayan güçlerle mücadele ile geçtiğini cumhurbaşkanı Erdoğan beyan etmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belgelerin YSK´ya teslim edildiğini ve artık YSK´nın kararını beklediklerini söyledi ve CHP´yi şu sözlerle eleştirdi:

Konuşmasında;

"CHP´nin gerçek yüzünü milletten saklamaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Yine söylüyorum bu bir beka meselesidir."

"Kandil´den nasıl talimatların verildiğini gördünüz. Daha şimdi bile söylediklerini Kürdistani heyetlerimiz kazandı diyor. Söyleyen kim; eş başkanları.. Biz bunu kabul mü edeceğiz. Beka meselesi ortadayken ´Kürdistani´ sözlerine sesimizi çıkarmayacak mıyız?"

"Cumhur ittifakı yeni dönemin lokomotifi olmayı sürdürecektir. Siz bizim ittifakımızı bozamayacaksınız. Biz sayın Bahçeli ile nasıl şimdiye kadar geldiysek bundan sonra da yolumuza devam edeceğiz. Ekonomiden adalete kadar her alanda yapısal reformların hazırlıklarını yapıyoruz."

CHP´den ´şaibe´ suçlamasına yanıt: Şaibe yok, hazımsızlık var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, "Ortada bir şaibe ve yolsuzluk var. Bu yolsuzluğun ortadan kaldırılması ve hem YSK´yı aklayacaktır hem de milletimizin gönlü ferah hale gelecektir" sözlerine tepki gösteren CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Ortada bir oyun da şaibe de yok ortada hazımsızlık var. YSK´yı zan altına almaya başladılar. YSK´yı baskı altına almayı bırakın. CHP hedef gösteriliyor, partimize kara çalmaktan vazgeçmiyorlar" dedi.

Öztrak, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"YSK´yı zan altına da almaya başladılar. Bir yandan biz YSK´yı tehdit etmiyoruz diyorlar, YSK´yı zan altında bırakıyorlar. 16 Nisan referandumunda, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde sorun yok. Ama bir tek vatandaşın kendilerine vermediği Ekrem İmamoğlu´na verdiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde sorun var. Seçimde yolsuzluk varsa onu gücü elinde tutanlar yapar. İnceleniyor, aşağıdan yukarı, yukarıdan aşağı sayılıyor. Maddi temeli olan hiçbir iddia ortaya çıkmıyor. Bir türlü Ekrem İmamoğlu´nun İBB Başkanlığı´yla ilgili itirazları durmuyor. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı seçim yenilemesi için yeni kriter ortaya koymuş. Yarım puan fark olursa seçim yenilenir... Artık şu kılavuzları değiştirsin. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir seçim hukuku yok. Bush, Al Gore karşısında 500 oyla kazandı.

Kılıçdaroğlu: Devlet eliyle yasa dışı deliller

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cuma günkü açıklamasında YSK´ya seslenip "Karar hangi gerekçe ile açıklanmıyor" diye sormuştu.

Kılıçdaroğlu, "Devletin gücünü arkasına almış sahte delil üretiyorlar, devletin gücünü arkasına almış seçimi iptal ettirmek için her türlü kumpası, tezgâhı hazırlıyorlar" dedi ve YSK´ya ilişkin şunları söyledi:

"YSK, seçimde kaybedenlerin devletin gücünü kullanarak ürettikleri yasa dışı delilleri elinin tersiyle itmek zorundadır. YSK iktidar sahiplerinin YSK üzerinde kurdukları baskılara boyun eğmemek zorundadır. Eğer YSK egemenlerin yaptığı baskıya boyun eğerse orası YSK olmaktan çıkar, güçlülerin talebini yerine getiren bir organa dönüşmüş olur. YSK, ´demokrasi değil, seçimsiz bir Türkiye istiyoruz´ talebini reddetmek zorundadır."

 Son günlerde 14 şehit verdik 14 haneye ateş düştü, bırakın bu didişmeyi , döviz de oynanan oyunlar neticesinde ,sanayici perişan oldu, Kayseri OSB de kaç kişi işinden oldu bu rakam binlerce dir, T.C yi tükürük ile boğarız diyen zihniyet belediyelere T.C koydurmuş ulan önce kafanıza koyun bunu kalkıyorsun MHP ye laf sokuyorsun hadi doğuda aynı şeyi yapın, tankların arasından, elini kolunu sallayarak gezenler ,şimdi ABD nin köpeği olmaya kalkmayın. Şunu unutmayın bölücülük yapmayın ?´Kürdü,Türkü,Alevisi,Lazı,Çerkezi,Avşarı,Türkmeni ?´hepsi kardeştir inkar eden KALLEŞTİR.

Kılıçdaroğlu; bence koltuk sağlam değil, İmamoğlu en yakın zamanda senin koltuğuna oturacak, bunu unutma kasetle gelen, nasıl gider göreceğiz.

Halk bu kadar perişan ve zor durumda iken nemalanmaya çalışanlarda var, önceki yazımda Fatma Kirazgiller ASM ni yazdım doktor onayı alınmış, ancak duyduğuma göre buradaki diğer doktorlar maaşımız azalır mantığı ile doktor istemiyorlarmış, tabiki istezler halk perişan umurlarında mı? bu doktorlar aylık  ASM için ne kadar kira veriyorlar sizce? kişi başı 450TL evet doğru duydunuz. Bu nasıl zihniyet bunun altında ne var buna bakmak gerekli, mevcut doktorları bir arada görmek mümkün değil , çoğu zaman tek doktor var, diyen hastalar, artık şikayetlerinin sonucunu alamadıkları için, bölge hastanesine iki vesait ile gidiyorlarmış , yazık günah? Burada kayıtlı yaklaşık 10 bin hasta var?el insaf? Bu sistemin değişmesi gerekli ben burayı kiraladım benim dediğim olur mantığına son vermek gerekli, sağlık bakanımız zannediyorum bu konuya el atacaktır.

      Ülke genelinde bir uyum sağlanmış, ekonomi iyi giderken birileri rahatsız oluyor ve ülkeyi karıştırıyorlar, buna el birliği ile hayır diyeceğiz ve Ülkemizi seven insanlar olarak REİS İ destekleyeceğiz ki , bir Suriye, bir ırak olmayalım.

      Selahattin Demirtaşı konuşturanlar yarın sizleri bunlar konuşturmayacak bunu da unutmayın, gelin Bayrağınıza, Ezanınıza, Vatanınıza sahip çıkın .

        Kalın sağlıcakla