GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

VALİLİK SOSYAL MEDYADA HAVLUYLA GÜNDEM OLDU

20.05.2020 12:43:00

Kayseri Valiliği’nin yaptığı açıklama, sosyal medyada eleştiri konusu oldu.

Kayseri’de 19 Mayıs günü balkonuna İngiliz Bayraklı havlu asan şahıs şikâyet üzerine emniyet güçleri tarafınca gözaltına alındı. Konu ile ilgili Kayseri Valiliği’nden gelen açıklama sosyal medyada Türkiye gündemini 10. sıradan girdi ama olumsuz manada.

Sosyal medyada ki eleştirilerin bazıları şunlar;

-Kayseri’yi hedef alan işgal güçleri Kayseri Valiliği tarafından püskürtüldü. Kayseri Valiliği sağ olun, var olun.

-Vatan haçlı donanmasından kurtarıldı. Teşekkürler Kayseri Valiliği.

-Kayseri Valiliği “dış mihrak” kod adlı “düşmanlardan” birini yakalayarak “büyük oyunu” bozmuş.

  Twitter üzerinden binlerce mesaj alan bu olay sonrası, Kayseri Valiliği ikinci bir açıklama yapma gereği duydu. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“19 Mayıs 2020 tarihinde basın büromuzca yapılan kısa açıklamanın yanlış anlamalara sebebiyet verebileceği düşüncesiyle daha ayrıntılı açıklama yapma ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Dün kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle saat tam 19:19’da bayraklarımızla İstiklal Marşımızı okumak için balkonlarına çıkan vatandaşlarımız bir evin balkonunda asılı yabancı bir bayrağı görünce saat 19:19’da Ülkemiz genelinde yapılan programa aykırı bir durum olarak değerlendirerek şikâyet ve ihbarlarda bulunmuşlardır. Bunun üzerine ilgili şahıs hakkında yapılan şikâyet ve ihbarlar neticesinde şahsın bilgisine başvurulmuş, yapılan görüşmelerde şahsın farklı bir amaç gütmediği anlaşılmış ve durum tutanak altına alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

 Anahtar Kelimeler: VALİLİK SOSYAL MEDYADA HAVLUYLA GÜNDEM