GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

TOK: “3 MAYIS, TÜRKÇÜLÜĞÜN HAYKIRILIŞININ EN SERT VE EN ANLAMLI GÜNÜDÜR!”

2.05.2020 16:19:00

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, 3 Mayıs Türkçülük Bayramı’nın önemi ile ilgili açıklama yaptı:

Türk Milliyetçileri bu duruşu ile 3 Mayıs 1944 günü resmi devlet yetkilileri tarafından her türlü işkence ve zulümle yargılanmışlardır. Kendi vatanında, milletine olan bağlılığı en açık ve berrak şekilde ifade eden insanlar maalesef bu sevgisinin bedelini en ağır şekilde ödemişlerdir. 3 Mayıs 1944, Türk Milliyetçiliği hareketinin kendini aksiyon ve muhteva olarak ortaya koyduğu dönüm noktasıdır. Dönemin iktidar sürecini elinde tutanların gayr-ı milli unsurlara kendi eliyle hayat hakkı tanıması karşısında, Türk Milleti’ne kara sevdalı Türkçüler tarafından haykırışın en sert ve anlamlı günüdür. 3 Mayıs, Türk Milliyetçilerine en acımasızlığı yaşatanların karşısında ‘Çileler bizim rütbemizdir’ diyerek, her türlü olumsuzluk ve zorluk karşısında Türk Milleti’ne en derin sevginin tüm dünyaya ilan edildiği gündür. Ufkun genişliğinde verdikleri mücadelede şartların en ağır yönünü yaşasalar bile zafer her daim bizlerin olmuştur. “

Bu duygu ve düşüncelerle, Türklük bayrağını her türlü fırtınaya karşı dalgalandırmayı kendilerine hayat felsefesi edinmiş ülkü devleri, başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, Hüseyin Nihal Atsız, Orhan Şaik Gökyay, Necdet Sançar, Fethi Tevetoğlu, Zeki Velidi Togan, Muzaffer Eriş, İsmet Tümtürk ve daha birçok Türk Milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyoruz. 3 Mayıs 1944 Türkçülük Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.