SİGORTA CİNİ BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR
Sigorta Cini Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Aydınlı Büyük Kayseri Gazetesi´ne verdiği röportajda önemli konulara değindi.
Tarih: 17.8.2018 10:51:31/ 2717okunma / 0yorum

Klasikleşmiş sigortacılık anlayışının dışında bir perakende zinciri olarak hizmet veren Sigorta Cini, 2015 yılında açtığı Kayseri mağazasını müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için Sivas Bulvarına taşındı. Yeni adresinde müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun sigorta ürününü, bünyesinde bulunan 20 sigorta şirketi aracılığıyla karşılaştırmalı olarak sunan Sigorta Cini, yeni Kayseri mağazasında başarılarına yenilerini eklemeye devam edecek.  Sigorta Cini, her ailenin hayatın beklenmedik olaylarına karşı güvence altında olması gerektiğine inanıyor ve sağladığı karşılaştırmalı tekliflerle müşterilerine en uygun olan seçeneklerini sunuyor.  Yeni mağaza açılının kurdele kesimini; Sigorta Cini Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Aydınlı, Sigorta Cini Satıştan Sorumlu Grup Müdürü Fulya Argat, Sigorta Cini Kayseri Mağaza Müdürü Demet Kızılkaya eşliğinde gerçekleştirildi.

 

 /resimler/2018-8/17/1053371854549.jpg /resimler/2018-8/17/1054048417580.jpg

Sigorta Cini kimdir?

Sigorta Cini Uluslararası bir grup olan NN Grubu´nun Türkiye´deki bir yatırımı. NN Uluslararası sigortacılık grubu. Avrupa´da ve Japonya´da mevcut.  Türkiye´de de NN hayat emeklilik bir şirketimiz. Sigorta Cini´yi de ikinci bir şirketimiz olarak kurduk, 5 sene önce. Sigorta Cini olarak biz her türlü her türlü sigorta ürününü müşterilerimize ulaştırabileceğimiz sigorta mağazalarını konsepti ile çalışıyoruz. Şuan 14 farklı şehirde toplam 35 sigorta mağazamız var. Bu sigorta mağazalarımız 20 farklı sigorta şirketinin ürünlerini müşterilerimize sunuyoruz.

 

Sigorta Cini olarak bünyenizde hangi sigorta şirketleri bulunmaktadır?

20 sigorta şirketi ile çalışıyoruz. Bunların içinde Bireysel Emeklilik ve hayat alanında kendini kardeş şirketimiz olan NN Hayat Emeklilik ile çalışıyoruz.  Onun dışında pazarda ilk 10´daki şirketlerin hepsi bizim ile çalışıyoruz.

 

Sunduğunuz önemli hizmetler nelerdir?

Bizim sunduğumuz hizmetlerde en öne çıkanı ise çok fazla sayıda şirketle çalıştığımız için her bir müşterinin kendi ihtiyacına en uygun sigorta ürününü ve en uygun fiyatı bulabilecek alt yapımız var. Bir yazılım sayesinde Kasko ve trafik sigortası almak isteyen müşterilerimizin araç bilgilerini yazılımımıza bir kere girdikten sonra tüm şirketlerden hem ürünlerin yanı kasko poliçesinin şirketten şirkete değişen içeriklerini hem de fiyatlarını karşılaştıran bir sayfa olarak müşteriye sunuyoruz.  Dolayısıyla her müşterinin kendi tercihini göre kendi bütçesine göre kendi ihtiyaç duyduğu hizmetlere göre o ürünü rahatlıkla seçmesin sağlıyor. O sebeple herkese hitap eden bilen ürünlerimiz mevcut. Bununla birlikte tabi Kasko, trafik sigortalarının ötesinde biz tamamen sigortacılık üzerine kurulan bir konsept olduğumuz için bu alanda diğer tüm ürünler ile ilgili ciddi bir deneyimiz var. Biz her ailenin ihtiyaç duyabileceği konut sigortaları, sağlık sigortaları, bireysel emeklilik sözleşmeleri ve hayat sigortaları gibi tüm sigorta alanlarında müşterilerimize danışmanlık sunuyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun sigorta ürünlerini en uygun fiyatlarla 20 şirketten nerden temin edebilecekleri konusunda müşterilerimize destek oluyoruz. Bizim sigorta mağazası olarak konumladığımız 35 mağazamızdan müşteriler her zaman öğrenmek istedikleri, bilmek istedikleri, fiyat almak istedikleri her hangi bir sigorta ürünü için bu mağazalarımızı ziyaret edebilirler.

 

 

 

Müşteri memnuniyet nasıl?    

Kayseri´de olduğu gibi daha çok bulunduğumuz her yerdeki toplumla insanlarla iletişim kuracağımız yerlerde mağaza açmak istiyoruz. O yüzden de bizim sloganımız Mahalleniz sigortacısı daima yanınızda. Böyle kurguladığımız zaman mağazasının birkaç ay oturma, insanları tanıma süreci oluyor. Ondan sonra gelip bakmaya başlıyorlar, soruyorlar ve fiyat alıyorlar. Ondan sonrası ise bizim verdiğimiz bu karşılaştırma ve danışmanlık hizmetinden memnun olan müşterilerimizin hep çevrelerinden, arkadaşlarından, komşularından da bizi yönlendirdiğini ve hatta birlikte alıp getirdiğini görüyoruz.  Bu açıdan bizim için birçok mağazamızda müşteri ile kurduğumuz bu iletişim sayesinde çok güzel geri dönüşümler alıyoruz.

 

Şirketiniz kaç kişiye iş olanağı sağlıyor?

Bizim şirketimiz dediğim gibi 14 farklı ilde 35 mağazamız var. Sahada bu mağazalarımızda çalışan toplam 80-90 civarında çalışanımız sahada müşterilerimize bire bir hizmet veriyor. Bununla birlikte Genel müdürlük kadrosuyla birlikte toplam 180 civarında.

 

 

Kayseri´de sigortacılığa ilgi nasıl?

Biz Kayseri´de mağazamızı 2015 yılında açtık. Biz 2013 yılında kurulmuş bir şirketiz.  Dolasıyla hemen 2 yılımızda Anadolu´ya yayılım sırasında öncelik gördüğümüz illerden bir tanesiydi Kayseri´ydi ve burada bugüne kadar aradan geçen 3 senelik dönemde çok güzel ciddi dönüşümler elde ettik. Müşterilerimiz ile güzel iletişim kurduk.  Şuan ki bulunduğumuz Kayseri´deki yeni mağazamıza taşınarak hem müşterilerimize daha yakın olmak hem de mağaza konseptimizi yenilemek istedik. Bu dönüşümler sebebiyle mağaza taşıma ile birlikte buraya yeni bir yatırım yapma kararı aldık.

 

Yaz döneminde özellikle tercih edilen ve rağbet gören poliçeler nelerdir?

Bizim genel olarak satışlarımız ile ilgili dönemsellik araçları takip ediyor. Dolayısıyla yılsonuna doğru ne kadar çok araç satılıyorsa sigortalarda o şekilde devam ediyor. Onun dışından yaz dönemine denk gelen araç sigortalarının yanı sıra tabi seyahat dönemi olduğu için ciddi sayıda seyahat sigortası satabiliyoruz. Bununla birlikte bizim her gelen müşterimize önerdiğimiz bir şey var, oda siz tatile gittiğinizde evinizden uzakken evinizin başına bir sürü gelebilir.

 

 Sigorta Cini´ne katılmak isteyen acentelere ne gibi avantajlar sağlıyorsunuz? 

Açtığımız 35 sigorta mağazalarımızın hepsinde açtığımız bölgede daha önce daha önce çalışmış daha acentelik yapmış, oradaki insanlarda belli iletişim kurmuş sigorta acenteleri ile iş birliğine gidiyoruz.  Bunu yaparken de aramıza işini büyütmek isteyen daha profesyonelce sigortacılık yapmak isteyen müşterilere sunduğu hizmetler ürün çeşitliliği ve şirket çeşitliliğini artırmak isteyen arkadaşlarımız seçip onları aramıza katılıyoruz. Onlara da genel fırsatlar paketi sunuyoruz.  Bununla için de birlikte çalıştığımız 20 sigorta şirketi bu şirketlerin ürünlerini karşılaştıran yazılım. Burası gibi cadde seviyesinde görünürlüğü markalama ve konsepti olan sigorta mağazası. Bizim karşılaştırma ekranımız aynı zamanda online müşteriye açık. Türkiye´nin en çok ziyaret edilen üçüncü online karşılaştırma sitesine sahibiz sigorta alanında. Buraya gelen müşterilerimizi en yakın mağazaya yönlendirmek gibi hizmetlerimiz var. Bu fırsatların hepsini sunarak daha büyümek isteyen ve daha profesyonelce bu işi yapmak isteyen acentelere iş yerlerini büyütme imkânı sunuyoruz.

 

 

 

Sizce acenteler niçin Sigorta Cini´ne katılmalılar?

Bu işi yaptığınız zaman belli bir külfetleri var.  Bir yeriniz olması, yasal mevzuat gereği çalıştırmanız gereken çalışan sayısı belli. Bununla birlikte birçok masrafınız var. Belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra bunu büyütmeniz lazım o da ek maliyet yaratıyor. Potansiyeliniz var ama daha fazla müşteriye ulaşamıyorsunuz. Buna ulaşabilmek için ya belli bir yatırım yapmanız lazım. Bunu yapmışken de bir yandan müşteri  veri  tabanınızla ilgili belli bir yazılım ile yatırım yapmanız lazım. İşte biz bunları sunuyoruz. Sonuçta biz bunu tüm Türkiye´de yapan ve belli bir büyüklüğe ulaşmış, belli bir sayıda acente ile birlikte onları bünyesine katarak çalışmaya başlamış bir grubuz. İşte bu alt yapının hepsi bizde mevcut. Biz katılan acentelere geriye kalan ulaşmak istediği yeni müşterilere zaman ayırmak. Bilinirliği markayı, hizmet kalitesini yazılımı kullanarak mümkün olduğunca fazla kitleye ulaşıp hizmet sunmak. Bunu yapmak isteyen bütün acentelere de kapımız açık.

 

 

Sigorta Cini´nin bundan sonraki hedefleri nelerdir?

Bizim başlangıçta ortaya koyduğumuz bir cümle vardı o da şu, Biz her ailenin hayatın beklenmeyen olaylarına karşı güvence altında olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu sigortacılık çerçevesinde baktığınızda müşterilerimize hak eten neye ihtiyacı olduğunu, buna neden ihtiyacı olduğunu, bunu hangi maliyetlerle alacağını, ailesini nasıl güvence alacağını anlatmakla ilgili. Bunu yapabilmek için biz her türlü kanala yatırım yapıyoruz. Online kanalarımıza yaptığımız gibi fiziki kanallarımıza yatırım yapıyoruz. Mahallelerde insanlarla iç içe olabileceğimizi ve insanlarla yüz yüze iletişim kurabileceğimiz yerlerde olmayı istiyor. Bu yüzden de mağaza yatırımımıza devam edeceğiz. Son zamanlarda mağazalarımız arasında Trabzon´u ekledik, şimdi Edirne´yi açacağız. Belki Antalya´yı açacağız.  Daha fazla ilde daha fazla müşteriler ile daha fazla yerde bu iletişimi yaparak bir nevi sigortanın neden gerçekten

bir ailenin ihtiyacı olduğunu anlatan bir misyonumuz var.  Bu misyonumuzu çerçevesinde müşteriye ulaşabilecek online yada fiziksek bütün kanallara yatırım yapmaya devam edeceğiz.

 

Röportaj: Yeşim Eminel

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
7. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması yapılacak
7. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması yapılacak
Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen 7. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması 17-18 Şubat 2019 tarihleri arasında online sınav, 31 Mart 2019 tarihinde ise yazılı sınav ile yapılacak.
Başkan Palancıoğlu, karla mücadelede
Başkan Palancıoğlu, karla mücadelede
Talas Belediye Başkanı ve AK Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Talas sınırlarındaki karla mücadele çalışmalarına katıldı.
 Hacılar´da karla mücadele tüm hızıyla devam ediyor
Hacılar´da karla mücadele tüm hızıyla devam ediyor
İlçe genelinde etkili olan kar yağışı ile birlikte gerekli tüm tedbirlerini alan Hacılar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, karda hayatı kolaylaştırmak adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
CHP Melikgazi Belediye Başkan Adayı Karaoğlu´nun ziyaretleri sürüyor
CHP Melikgazi Belediye Başkan Adayı Karaoğlu´nun ziyaretleri sürüyor
CHP Melikgazi Belediye Başkan adayı Dr. Sema Karaoğlu, Eskişehir Bağlarında çat kapı ziyaretler yaptı ve vatandaşların sorunlarını dinledi.
Esnaflar hem kar temizledi hem de kardan adam yaptı
Esnaflar hem kar temizledi hem de kardan adam yaptı
Kayseri´de yoğun kar yağışında esnaflar hem dükkanlarının önünü temizledi hem de kardan adam yapmanın keyfini çıkardı.
Yolda kalan vatandaşlar aileleri ile görüntülü konuşarak haberleşti
Yolda kalan vatandaşlar aileleri ile görüntülü konuşarak haberleşti
Kayseri´de etkisini hissettiren yoğun kar yağışı nedeniyle yollar trafiğe kapatılırken, yolda kalan vatandaşlar görüntülü aradıkları ailelerine iyi olduklarını haber verdi.
Yolda kalan vatandaşlar spor salonuna getirildi
Yolda kalan vatandaşlar spor salonuna getirildi
Kayseri´de yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kalan yolcu otobüslerindeki vatandaşlar, tedbir amaçlı spor salonuna getirilerek misafir edildi. Kayseri´de gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi. Polis ekipleri, Kayseri-Malatya karayolunu trafiğe kapatarak, araçların geçişine izin vermedi.
Vinç üzerinde şehir manzaralı kar selfiesi
Vinç üzerinde şehir manzaralı kar selfiesi
Kayseri´de yağan kar yağışı kentte renkli görüntüler oluşurken, Cumhuriyet Meydanı´nda vincin üzerindeki bir kişinin kar yağışı altında şehir manzaralı selfie çekmesi amatör kameralara yansıdı.
İtirafçı olan askeri öğrenciye 4 yıl hapis
İtirafçı olan askeri öğrenciye 4 yıl hapis
Kayseri´de harp okuluna hazırlık öğrencisiyken Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin evlerinde kalan ve etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan tutuksuz sanığa mahkemece 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi.
Boşanmak isteyen kocasını FETÖ´cü diye ihbar etti
Boşanmak isteyen kocasını FETÖ´cü diye ihbar etti
Kayseri´de boşanmak istediği karısının FETÖ´cü olduğu ihbarı ile ‘silahlı terör örgütü üyesi olma´ suçundan hakkında dava açılan koca, mahkemece beraat etti.
Dünya´nın En Etkili Bilim İnsanları 2018 Listesindeki ERÜ Öğretim Üyeleri, Rektör Çalış´ı Ziyaret Etti
Dünya´nın En Etkili Bilim İnsanları 2018 Listesindeki ERÜ Öğretim Üyeleri, Rektör Çalış´ı Ziyaret Etti
Dünya´da akademik çevrelerce “Bilim Oscarları” olarak nitelendirilen “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları 2018 Listesine” girme başarısı gösteren Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyeleri, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış´ı ziyaret etti.
Hayırsever Büyüknalbant Ailesi, ERÜ Çocuk Hastanesin Acil Servisini Yenileyecek
Hayırsever Büyüknalbant Ailesi, ERÜ Çocuk Hastanesin Acil Servisini Yenileyecek
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanelerine hayırsever desteği sürüyor. Hayırsever Büyüknalbant ailesi, ERÜ Fevzi Mercan-Mustafa Eraslan Çocuk Hastanesi´nin Acil Servisini yenileyecek.
Prof. Dr. Fuat Sezgin, ERÜ´de Bir Dizi Etkinlikle Anılacak
Prof. Dr. Fuat Sezgin, ERÜ´de Bir Dizi Etkinlikle Anılacak
İslam Bilim Tarihi araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin, 2019 yılı boyunca Erciyes Üniversitesi´nde (ERÜ) gerçekleştirilecek bir dizi etkinlikle anılacak.
Engelli dostu Büyükşehir
Engelli dostu Büyükşehir
Anadolu Sosyal Sorumluluk Derneği ve Büyükşehir Belediyesi´nin de destek verdiği ‘Tarım Engel Tanımaz´ Projesinde yer alan engelli kadınlar Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´i ziyaret etti. Başkan Çelik, engellilerle ilgili her talebe olumlu yanıt verdiklerini söyledi.
Telif

Tüm Hakları Saklıdır. 
Bu sitede yayınlanan tüm haber ve materyellerin hakları firmamıza aittir izinsiz kopyalanması yada yayınlanması yasaktır.

GÜNCEL
SİYASET
EĞİTİM
BELEDİYE
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
BELEDİYE
SAĞLIK
YAŞAM
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
206919-1. İCRA DAİRESİ -18.12.2015
206919-1. İCRA DAİRESİ -18.12.2015
206919
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
DOLAR
5.4037
EURO
6.1605
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İmanın efdali: nerede olursan ol, Allah?ın (CC) seninle olduğunu bilmendir.

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
TEL: (0352) 221 21 61 - 222 54 06
FAKS: (0352) 221 26 56
Sahabiye Mahallesi Yıldırım Cad. Ulak Sk. Erdoğan Apt. Kat: 2 No: 4
www.buyukkayseri.com   e-mail: buyukkayseri@gmail.com
Son Yorumlananlar