SİGORTA CİNİ BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR
Sigorta Cini Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Aydınlı Büyük Kayseri Gazetesi´ne verdiği röportajda önemli konulara değindi.
Tarih: 17.8.2018 10:51:31/ 3640okunma / 0yorum

Klasikleşmiş sigortacılık anlayışının dışında bir perakende zinciri olarak hizmet veren Sigorta Cini, 2015 yılında açtığı Kayseri mağazasını müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için Sivas Bulvarına taşındı. Yeni adresinde müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun sigorta ürününü, bünyesinde bulunan 20 sigorta şirketi aracılığıyla karşılaştırmalı olarak sunan Sigorta Cini, yeni Kayseri mağazasında başarılarına yenilerini eklemeye devam edecek.  Sigorta Cini, her ailenin hayatın beklenmedik olaylarına karşı güvence altında olması gerektiğine inanıyor ve sağladığı karşılaştırmalı tekliflerle müşterilerine en uygun olan seçeneklerini sunuyor.  Yeni mağaza açılının kurdele kesimini; Sigorta Cini Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Aydınlı, Sigorta Cini Satıştan Sorumlu Grup Müdürü Fulya Argat, Sigorta Cini Kayseri Mağaza Müdürü Demet Kızılkaya eşliğinde gerçekleştirildi.

 

 /resimler/2018-8/17/1053371854549.jpg /resimler/2018-8/17/1054048417580.jpg

Sigorta Cini kimdir?

Sigorta Cini Uluslararası bir grup olan NN Grubu´nun Türkiye´deki bir yatırımı. NN Uluslararası sigortacılık grubu. Avrupa´da ve Japonya´da mevcut.  Türkiye´de de NN hayat emeklilik bir şirketimiz. Sigorta Cini´yi de ikinci bir şirketimiz olarak kurduk, 5 sene önce. Sigorta Cini olarak biz her türlü her türlü sigorta ürününü müşterilerimize ulaştırabileceğimiz sigorta mağazalarını konsepti ile çalışıyoruz. Şuan 14 farklı şehirde toplam 35 sigorta mağazamız var. Bu sigorta mağazalarımız 20 farklı sigorta şirketinin ürünlerini müşterilerimize sunuyoruz.

 

Sigorta Cini olarak bünyenizde hangi sigorta şirketleri bulunmaktadır?

20 sigorta şirketi ile çalışıyoruz. Bunların içinde Bireysel Emeklilik ve hayat alanında kendini kardeş şirketimiz olan NN Hayat Emeklilik ile çalışıyoruz.  Onun dışında pazarda ilk 10´daki şirketlerin hepsi bizim ile çalışıyoruz.

 

Sunduğunuz önemli hizmetler nelerdir?

Bizim sunduğumuz hizmetlerde en öne çıkanı ise çok fazla sayıda şirketle çalıştığımız için her bir müşterinin kendi ihtiyacına en uygun sigorta ürününü ve en uygun fiyatı bulabilecek alt yapımız var. Bir yazılım sayesinde Kasko ve trafik sigortası almak isteyen müşterilerimizin araç bilgilerini yazılımımıza bir kere girdikten sonra tüm şirketlerden hem ürünlerin yanı kasko poliçesinin şirketten şirkete değişen içeriklerini hem de fiyatlarını karşılaştıran bir sayfa olarak müşteriye sunuyoruz.  Dolayısıyla her müşterinin kendi tercihini göre kendi bütçesine göre kendi ihtiyaç duyduğu hizmetlere göre o ürünü rahatlıkla seçmesin sağlıyor. O sebeple herkese hitap eden bilen ürünlerimiz mevcut. Bununla birlikte tabi Kasko, trafik sigortalarının ötesinde biz tamamen sigortacılık üzerine kurulan bir konsept olduğumuz için bu alanda diğer tüm ürünler ile ilgili ciddi bir deneyimiz var. Biz her ailenin ihtiyaç duyabileceği konut sigortaları, sağlık sigortaları, bireysel emeklilik sözleşmeleri ve hayat sigortaları gibi tüm sigorta alanlarında müşterilerimize danışmanlık sunuyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun sigorta ürünlerini en uygun fiyatlarla 20 şirketten nerden temin edebilecekleri konusunda müşterilerimize destek oluyoruz. Bizim sigorta mağazası olarak konumladığımız 35 mağazamızdan müşteriler her zaman öğrenmek istedikleri, bilmek istedikleri, fiyat almak istedikleri her hangi bir sigorta ürünü için bu mağazalarımızı ziyaret edebilirler.

 

 

 

Müşteri memnuniyet nasıl?    

Kayseri´de olduğu gibi daha çok bulunduğumuz her yerdeki toplumla insanlarla iletişim kuracağımız yerlerde mağaza açmak istiyoruz. O yüzden de bizim sloganımız Mahalleniz sigortacısı daima yanınızda. Böyle kurguladığımız zaman mağazasının birkaç ay oturma, insanları tanıma süreci oluyor. Ondan sonra gelip bakmaya başlıyorlar, soruyorlar ve fiyat alıyorlar. Ondan sonrası ise bizim verdiğimiz bu karşılaştırma ve danışmanlık hizmetinden memnun olan müşterilerimizin hep çevrelerinden, arkadaşlarından, komşularından da bizi yönlendirdiğini ve hatta birlikte alıp getirdiğini görüyoruz.  Bu açıdan bizim için birçok mağazamızda müşteri ile kurduğumuz bu iletişim sayesinde çok güzel geri dönüşümler alıyoruz.

 

Şirketiniz kaç kişiye iş olanağı sağlıyor?

Bizim şirketimiz dediğim gibi 14 farklı ilde 35 mağazamız var. Sahada bu mağazalarımızda çalışan toplam 80-90 civarında çalışanımız sahada müşterilerimize bire bir hizmet veriyor. Bununla birlikte Genel müdürlük kadrosuyla birlikte toplam 180 civarında.

 

 

Kayseri´de sigortacılığa ilgi nasıl?

Biz Kayseri´de mağazamızı 2015 yılında açtık. Biz 2013 yılında kurulmuş bir şirketiz.  Dolasıyla hemen 2 yılımızda Anadolu´ya yayılım sırasında öncelik gördüğümüz illerden bir tanesiydi Kayseri´ydi ve burada bugüne kadar aradan geçen 3 senelik dönemde çok güzel ciddi dönüşümler elde ettik. Müşterilerimiz ile güzel iletişim kurduk.  Şuan ki bulunduğumuz Kayseri´deki yeni mağazamıza taşınarak hem müşterilerimize daha yakın olmak hem de mağaza konseptimizi yenilemek istedik. Bu dönüşümler sebebiyle mağaza taşıma ile birlikte buraya yeni bir yatırım yapma kararı aldık.

 

Yaz döneminde özellikle tercih edilen ve rağbet gören poliçeler nelerdir?

Bizim genel olarak satışlarımız ile ilgili dönemsellik araçları takip ediyor. Dolayısıyla yılsonuna doğru ne kadar çok araç satılıyorsa sigortalarda o şekilde devam ediyor. Onun dışından yaz dönemine denk gelen araç sigortalarının yanı sıra tabi seyahat dönemi olduğu için ciddi sayıda seyahat sigortası satabiliyoruz. Bununla birlikte bizim her gelen müşterimize önerdiğimiz bir şey var, oda siz tatile gittiğinizde evinizden uzakken evinizin başına bir sürü gelebilir.

 

 Sigorta Cini´ne katılmak isteyen acentelere ne gibi avantajlar sağlıyorsunuz? 

Açtığımız 35 sigorta mağazalarımızın hepsinde açtığımız bölgede daha önce daha önce çalışmış daha acentelik yapmış, oradaki insanlarda belli iletişim kurmuş sigorta acenteleri ile iş birliğine gidiyoruz.  Bunu yaparken de aramıza işini büyütmek isteyen daha profesyonelce sigortacılık yapmak isteyen müşterilere sunduğu hizmetler ürün çeşitliliği ve şirket çeşitliliğini artırmak isteyen arkadaşlarımız seçip onları aramıza katılıyoruz. Onlara da genel fırsatlar paketi sunuyoruz.  Bununla için de birlikte çalıştığımız 20 sigorta şirketi bu şirketlerin ürünlerini karşılaştıran yazılım. Burası gibi cadde seviyesinde görünürlüğü markalama ve konsepti olan sigorta mağazası. Bizim karşılaştırma ekranımız aynı zamanda online müşteriye açık. Türkiye´nin en çok ziyaret edilen üçüncü online karşılaştırma sitesine sahibiz sigorta alanında. Buraya gelen müşterilerimizi en yakın mağazaya yönlendirmek gibi hizmetlerimiz var. Bu fırsatların hepsini sunarak daha büyümek isteyen ve daha profesyonelce bu işi yapmak isteyen acentelere iş yerlerini büyütme imkânı sunuyoruz.

 

 

 

Sizce acenteler niçin Sigorta Cini´ne katılmalılar?

Bu işi yaptığınız zaman belli bir külfetleri var.  Bir yeriniz olması, yasal mevzuat gereği çalıştırmanız gereken çalışan sayısı belli. Bununla birlikte birçok masrafınız var. Belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra bunu büyütmeniz lazım o da ek maliyet yaratıyor. Potansiyeliniz var ama daha fazla müşteriye ulaşamıyorsunuz. Buna ulaşabilmek için ya belli bir yatırım yapmanız lazım. Bunu yapmışken de bir yandan müşteri  veri  tabanınızla ilgili belli bir yazılım ile yatırım yapmanız lazım. İşte biz bunları sunuyoruz. Sonuçta biz bunu tüm Türkiye´de yapan ve belli bir büyüklüğe ulaşmış, belli bir sayıda acente ile birlikte onları bünyesine katarak çalışmaya başlamış bir grubuz. İşte bu alt yapının hepsi bizde mevcut. Biz katılan acentelere geriye kalan ulaşmak istediği yeni müşterilere zaman ayırmak. Bilinirliği markayı, hizmet kalitesini yazılımı kullanarak mümkün olduğunca fazla kitleye ulaşıp hizmet sunmak. Bunu yapmak isteyen bütün acentelere de kapımız açık.

 

 

Sigorta Cini´nin bundan sonraki hedefleri nelerdir?

Bizim başlangıçta ortaya koyduğumuz bir cümle vardı o da şu, Biz her ailenin hayatın beklenmeyen olaylarına karşı güvence altında olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu sigortacılık çerçevesinde baktığınızda müşterilerimize hak eten neye ihtiyacı olduğunu, buna neden ihtiyacı olduğunu, bunu hangi maliyetlerle alacağını, ailesini nasıl güvence alacağını anlatmakla ilgili. Bunu yapabilmek için biz her türlü kanala yatırım yapıyoruz. Online kanalarımıza yaptığımız gibi fiziki kanallarımıza yatırım yapıyoruz. Mahallelerde insanlarla iç içe olabileceğimizi ve insanlarla yüz yüze iletişim kurabileceğimiz yerlerde olmayı istiyor. Bu yüzden de mağaza yatırımımıza devam edeceğiz. Son zamanlarda mağazalarımız arasında Trabzon´u ekledik, şimdi Edirne´yi açacağız. Belki Antalya´yı açacağız.  Daha fazla ilde daha fazla müşteriler ile daha fazla yerde bu iletişimi yaparak bir nevi sigortanın neden gerçekten

bir ailenin ihtiyacı olduğunu anlatan bir misyonumuz var.  Bu misyonumuzu çerçevesinde müşteriye ulaşabilecek online yada fiziksek bütün kanallara yatırım yapmaya devam edeceğiz.

 

Röportaj: Yeşim Eminel

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Mücevher İhtisas Fuarında
Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Mücevher İhtisas Fuarında
Kayseri Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri nitelikli mücevher ihtisas fuarı olan İstanbul Jewelry Show´a katıldı.
 Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Çanakkale´ye Gezi Düzenledi
Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Çanakkale´ye Gezi Düzenledi
Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası, 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin yıl dönümü çerçevesinde şehitleri anmak için Çanakkale gezisi düzenledi.
Ekinci, davranışıyla örnek olan Ebrar´ı evinde ziyaret etti, beraber ilahi okudu
Ekinci, davranışıyla örnek olan Ebrar´ı evinde ziyaret etti, beraber ilahi okudu
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, yolda bulduğu 200 TL´yi polis ekiplerine teslim ederek örnek davranış sergileyen 5. Sınıf öğrencisi Ebrar Dağ´ı evinde ziyaret etti.
 Bakan Akar: "Türk ve Müslüman düşmanlığını içimizdeki gafillerin de görmesini bekliyoruz"
Bakan Akar: "Türk ve Müslüman düşmanlığını içimizdeki gafillerin de görmesini bekliyoruz"
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yeni Zelanda´da yaşanan katliamla ilgili olarak, "Bu terörist, bu alçak, bu hain, yazdığı, yayımladığı 73 sayfalık deklarasyonda açıkça Müslümanları, Türkleri ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ı tehdit etmekte. Birtakım tehditlerle kendince fikrini ortaya koymaktadır. Bu gerçeklerin içimizdeki bazı gafiller tarafından da görülmesini ve duyulmasını bekliyoruz" dedi.
 Develi´de Nevruz Bayramı Kutlamaları Başladı
Develi´de Nevruz Bayramı Kutlamaları Başladı
Develi´de 21 Mart Nevruz Bayramı münasebetiyle Ayşe Yahya Fatma Kocatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir program düzenledi.
 Motosiklet Tutkunu Genç, trafik kazasında ağır yaralandı
Motosiklet Tutkunu Genç, trafik kazasında ağır yaralandı
Kayseri´nin Develi ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motosiklet tutkunu genç ağır yaralandı.
 Öğretmenlere ‘Çocuk İstismarı ve Mahremiyet´ anlatıldı
Öğretmenlere ‘Çocuk İstismarı ve Mahremiyet´ anlatıldı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Sarıoğlan´da görev yapan öğretmenlere ‘Çocuk İstismarı ve Mahremiyet´ konulu seminer verildi.
Cumhur İttifakı´ndan Hacılar´da birlik mesajı
Cumhur İttifakı´ndan Hacılar´da birlik mesajı
Hacılar Ülkü Ocakları, tadilat ve düzenlemelerin ardından yeniden hizmete açıldı. Açılış nedeniyle bir araya gelen Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatları Cumhur İttifakı çatısı altında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Açılışa Hacılar Belediye Başkan Vekili ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Bilal Özdoğan ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Volkan Çolak katıldı.
Başkan Çolakbayrakdar, “Kayseri´yi daha güzel yarınlara ulaştıracağız”
Başkan Çolakbayrakdar, “Kayseri´yi daha güzel yarınlara ulaştıracağız”
Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri´yi daha güzel yarınlara taşımak için yoğun gayret sarf ettiklerini söyledi.
Başkan Çolakbayrakdar, Argıncık Doğu Sanayi Bölgesinde
Başkan Çolakbayrakdar, Argıncık Doğu Sanayi Bölgesinde
Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, şimdiye kadar olduğu gibi yeni dönemde de vizyon projelerle vatandaş ve esnafın huzurunu ve refah seviyesini yükseltmek için çalışacaklarını söyledi.
 Sağlık-Sen´den Ankara Çıkarması
Sağlık-Sen´den Ankara Çıkarması
Sağlık Sen Kayseri Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve işyeri temsilcileri Ankara´ya, Sağlık-Sen genel merkezine çıkarma yaptı.
 Polis uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor
Polis uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda 41 gram metamfetamin maddesi ele geçirilirken 4 kişi yakalandı.
Kayseri Üniversitesi Yeşilhisar Yerleşkesine Prof. Dr. Fuat Sezgin´in İsmi Verildi
Kayseri Üniversitesi Yeşilhisar Yerleşkesine Prof. Dr. Fuat Sezgin´in İsmi Verildi
Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Yeşilhisar Kampüsüne, 2018 yılı Haziran ayında vefat eden dünyanın önde gelen İslam Bilim Tarihçisi Prof. Dr. Fuat Sezgin´in ismi verildi. KAYÜ Yeşilhisar Yerleşkesinde Prof. Dr. Fuat Sezgin´in isminin yer aldığı totem önünde açılış yapıldı.
Erciyes Teknopark´ta “Cost Projeleri ve Uluslararası İş Birlikleri Hakkında Bilgi Günü” Etkinliği Düzenlendi
Erciyes Teknopark´ta “Cost Projeleri ve Uluslararası İş Birlikleri Hakkında Bilgi Günü” Etkinliği Düzenlendi
Erciyes Teknopark Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi tarafından Erciyes Üniversitesi akademisyenlerine yönelik olarak “COST Projeleri ve Uluslararası İş birlikleri Hakkında Bilgi Günü” etkinliği düzenlendi.
Telif

Tüm Hakları Saklıdır. 
Bu sitede yayınlanan tüm haber ve materyellerin hakları firmamıza aittir izinsiz kopyalanması yada yayınlanması yasaktır.

GÜNCEL
SİYASET
EĞİTİM
BELEDİYE
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
BELEDİYE
SAĞLIK
YAŞAM
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
206919-1. İCRA DAİRESİ -18.12.2015
206919-1. İCRA DAİRESİ -18.12.2015
206919
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gazabını yutucu, sır saklayıcı, ayıp örtücü ol?

Hacı Bektaşı Veli
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
TEL: (0352) 221 21 61 - 222 54 06
FAKS: (0352) 221 26 56
Sahabiye Mahallesi Yıldırım Cad. Ulak Sk. Erdoğan Apt. Kat: 2 No: 4
www.buyukkayseri.com   e-mail: buyukkayseri@gmail.com
Son Yorumlananlar