SİGORTA CİNİ BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR
Sigorta Cini Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Aydınlı Büyük Kayseri Gazetesi´ne verdiği röportajda önemli konulara değindi.
Tarih: 17.8.2018 10:51:31/ 1648okunma / 0yorum

Klasikleşmiş sigortacılık anlayışının dışında bir perakende zinciri olarak hizmet veren Sigorta Cini, 2015 yılında açtığı Kayseri mağazasını müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için Sivas Bulvarına taşındı. Yeni adresinde müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun sigorta ürününü, bünyesinde bulunan 20 sigorta şirketi aracılığıyla karşılaştırmalı olarak sunan Sigorta Cini, yeni Kayseri mağazasında başarılarına yenilerini eklemeye devam edecek.  Sigorta Cini, her ailenin hayatın beklenmedik olaylarına karşı güvence altında olması gerektiğine inanıyor ve sağladığı karşılaştırmalı tekliflerle müşterilerine en uygun olan seçeneklerini sunuyor.  Yeni mağaza açılının kurdele kesimini; Sigorta Cini Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Aydınlı, Sigorta Cini Satıştan Sorumlu Grup Müdürü Fulya Argat, Sigorta Cini Kayseri Mağaza Müdürü Demet Kızılkaya eşliğinde gerçekleştirildi.

 

 /resimler/2018-8/17/1053371854549.jpg /resimler/2018-8/17/1054048417580.jpg

Sigorta Cini kimdir?

Sigorta Cini Uluslararası bir grup olan NN Grubu´nun Türkiye´deki bir yatırımı. NN Uluslararası sigortacılık grubu. Avrupa´da ve Japonya´da mevcut.  Türkiye´de de NN hayat emeklilik bir şirketimiz. Sigorta Cini´yi de ikinci bir şirketimiz olarak kurduk, 5 sene önce. Sigorta Cini olarak biz her türlü her türlü sigorta ürününü müşterilerimize ulaştırabileceğimiz sigorta mağazalarını konsepti ile çalışıyoruz. Şuan 14 farklı şehirde toplam 35 sigorta mağazamız var. Bu sigorta mağazalarımız 20 farklı sigorta şirketinin ürünlerini müşterilerimize sunuyoruz.

 

Sigorta Cini olarak bünyenizde hangi sigorta şirketleri bulunmaktadır?

20 sigorta şirketi ile çalışıyoruz. Bunların içinde Bireysel Emeklilik ve hayat alanında kendini kardeş şirketimiz olan NN Hayat Emeklilik ile çalışıyoruz.  Onun dışında pazarda ilk 10´daki şirketlerin hepsi bizim ile çalışıyoruz.

 

Sunduğunuz önemli hizmetler nelerdir?

Bizim sunduğumuz hizmetlerde en öne çıkanı ise çok fazla sayıda şirketle çalıştığımız için her bir müşterinin kendi ihtiyacına en uygun sigorta ürününü ve en uygun fiyatı bulabilecek alt yapımız var. Bir yazılım sayesinde Kasko ve trafik sigortası almak isteyen müşterilerimizin araç bilgilerini yazılımımıza bir kere girdikten sonra tüm şirketlerden hem ürünlerin yanı kasko poliçesinin şirketten şirkete değişen içeriklerini hem de fiyatlarını karşılaştıran bir sayfa olarak müşteriye sunuyoruz.  Dolayısıyla her müşterinin kendi tercihini göre kendi bütçesine göre kendi ihtiyaç duyduğu hizmetlere göre o ürünü rahatlıkla seçmesin sağlıyor. O sebeple herkese hitap eden bilen ürünlerimiz mevcut. Bununla birlikte tabi Kasko, trafik sigortalarının ötesinde biz tamamen sigortacılık üzerine kurulan bir konsept olduğumuz için bu alanda diğer tüm ürünler ile ilgili ciddi bir deneyimiz var. Biz her ailenin ihtiyaç duyabileceği konut sigortaları, sağlık sigortaları, bireysel emeklilik sözleşmeleri ve hayat sigortaları gibi tüm sigorta alanlarında müşterilerimize danışmanlık sunuyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun sigorta ürünlerini en uygun fiyatlarla 20 şirketten nerden temin edebilecekleri konusunda müşterilerimize destek oluyoruz. Bizim sigorta mağazası olarak konumladığımız 35 mağazamızdan müşteriler her zaman öğrenmek istedikleri, bilmek istedikleri, fiyat almak istedikleri her hangi bir sigorta ürünü için bu mağazalarımızı ziyaret edebilirler.

 

 

 

Müşteri memnuniyet nasıl?    

Kayseri´de olduğu gibi daha çok bulunduğumuz her yerdeki toplumla insanlarla iletişim kuracağımız yerlerde mağaza açmak istiyoruz. O yüzden de bizim sloganımız Mahalleniz sigortacısı daima yanınızda. Böyle kurguladığımız zaman mağazasının birkaç ay oturma, insanları tanıma süreci oluyor. Ondan sonra gelip bakmaya başlıyorlar, soruyorlar ve fiyat alıyorlar. Ondan sonrası ise bizim verdiğimiz bu karşılaştırma ve danışmanlık hizmetinden memnun olan müşterilerimizin hep çevrelerinden, arkadaşlarından, komşularından da bizi yönlendirdiğini ve hatta birlikte alıp getirdiğini görüyoruz.  Bu açıdan bizim için birçok mağazamızda müşteri ile kurduğumuz bu iletişim sayesinde çok güzel geri dönüşümler alıyoruz.

 

Şirketiniz kaç kişiye iş olanağı sağlıyor?

Bizim şirketimiz dediğim gibi 14 farklı ilde 35 mağazamız var. Sahada bu mağazalarımızda çalışan toplam 80-90 civarında çalışanımız sahada müşterilerimize bire bir hizmet veriyor. Bununla birlikte Genel müdürlük kadrosuyla birlikte toplam 180 civarında.

 

 

Kayseri´de sigortacılığa ilgi nasıl?

Biz Kayseri´de mağazamızı 2015 yılında açtık. Biz 2013 yılında kurulmuş bir şirketiz.  Dolasıyla hemen 2 yılımızda Anadolu´ya yayılım sırasında öncelik gördüğümüz illerden bir tanesiydi Kayseri´ydi ve burada bugüne kadar aradan geçen 3 senelik dönemde çok güzel ciddi dönüşümler elde ettik. Müşterilerimiz ile güzel iletişim kurduk.  Şuan ki bulunduğumuz Kayseri´deki yeni mağazamıza taşınarak hem müşterilerimize daha yakın olmak hem de mağaza konseptimizi yenilemek istedik. Bu dönüşümler sebebiyle mağaza taşıma ile birlikte buraya yeni bir yatırım yapma kararı aldık.

 

Yaz döneminde özellikle tercih edilen ve rağbet gören poliçeler nelerdir?

Bizim genel olarak satışlarımız ile ilgili dönemsellik araçları takip ediyor. Dolayısıyla yılsonuna doğru ne kadar çok araç satılıyorsa sigortalarda o şekilde devam ediyor. Onun dışından yaz dönemine denk gelen araç sigortalarının yanı sıra tabi seyahat dönemi olduğu için ciddi sayıda seyahat sigortası satabiliyoruz. Bununla birlikte bizim her gelen müşterimize önerdiğimiz bir şey var, oda siz tatile gittiğinizde evinizden uzakken evinizin başına bir sürü gelebilir.

 

 Sigorta Cini´ne katılmak isteyen acentelere ne gibi avantajlar sağlıyorsunuz? 

Açtığımız 35 sigorta mağazalarımızın hepsinde açtığımız bölgede daha önce daha önce çalışmış daha acentelik yapmış, oradaki insanlarda belli iletişim kurmuş sigorta acenteleri ile iş birliğine gidiyoruz.  Bunu yaparken de aramıza işini büyütmek isteyen daha profesyonelce sigortacılık yapmak isteyen müşterilere sunduğu hizmetler ürün çeşitliliği ve şirket çeşitliliğini artırmak isteyen arkadaşlarımız seçip onları aramıza katılıyoruz. Onlara da genel fırsatlar paketi sunuyoruz.  Bununla için de birlikte çalıştığımız 20 sigorta şirketi bu şirketlerin ürünlerini karşılaştıran yazılım. Burası gibi cadde seviyesinde görünürlüğü markalama ve konsepti olan sigorta mağazası. Bizim karşılaştırma ekranımız aynı zamanda online müşteriye açık. Türkiye´nin en çok ziyaret edilen üçüncü online karşılaştırma sitesine sahibiz sigorta alanında. Buraya gelen müşterilerimizi en yakın mağazaya yönlendirmek gibi hizmetlerimiz var. Bu fırsatların hepsini sunarak daha büyümek isteyen ve daha profesyonelce bu işi yapmak isteyen acentelere iş yerlerini büyütme imkânı sunuyoruz.

 

 

 

Sizce acenteler niçin Sigorta Cini´ne katılmalılar?

Bu işi yaptığınız zaman belli bir külfetleri var.  Bir yeriniz olması, yasal mevzuat gereği çalıştırmanız gereken çalışan sayısı belli. Bununla birlikte birçok masrafınız var. Belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra bunu büyütmeniz lazım o da ek maliyet yaratıyor. Potansiyeliniz var ama daha fazla müşteriye ulaşamıyorsunuz. Buna ulaşabilmek için ya belli bir yatırım yapmanız lazım. Bunu yapmışken de bir yandan müşteri  veri  tabanınızla ilgili belli bir yazılım ile yatırım yapmanız lazım. İşte biz bunları sunuyoruz. Sonuçta biz bunu tüm Türkiye´de yapan ve belli bir büyüklüğe ulaşmış, belli bir sayıda acente ile birlikte onları bünyesine katarak çalışmaya başlamış bir grubuz. İşte bu alt yapının hepsi bizde mevcut. Biz katılan acentelere geriye kalan ulaşmak istediği yeni müşterilere zaman ayırmak. Bilinirliği markayı, hizmet kalitesini yazılımı kullanarak mümkün olduğunca fazla kitleye ulaşıp hizmet sunmak. Bunu yapmak isteyen bütün acentelere de kapımız açık.

 

 

Sigorta Cini´nin bundan sonraki hedefleri nelerdir?

Bizim başlangıçta ortaya koyduğumuz bir cümle vardı o da şu, Biz her ailenin hayatın beklenmeyen olaylarına karşı güvence altında olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu sigortacılık çerçevesinde baktığınızda müşterilerimize hak eten neye ihtiyacı olduğunu, buna neden ihtiyacı olduğunu, bunu hangi maliyetlerle alacağını, ailesini nasıl güvence alacağını anlatmakla ilgili. Bunu yapabilmek için biz her türlü kanala yatırım yapıyoruz. Online kanalarımıza yaptığımız gibi fiziki kanallarımıza yatırım yapıyoruz. Mahallelerde insanlarla iç içe olabileceğimizi ve insanlarla yüz yüze iletişim kurabileceğimiz yerlerde olmayı istiyor. Bu yüzden de mağaza yatırımımıza devam edeceğiz. Son zamanlarda mağazalarımız arasında Trabzon´u ekledik, şimdi Edirne´yi açacağız. Belki Antalya´yı açacağız.  Daha fazla ilde daha fazla müşteriler ile daha fazla yerde bu iletişimi yaparak bir nevi sigortanın neden gerçekten

bir ailenin ihtiyacı olduğunu anlatan bir misyonumuz var.  Bu misyonumuzu çerçevesinde müşteriye ulaşabilecek online yada fiziksek bütün kanallara yatırım yapmaya devam edeceğiz.

 

Röportaj: Yeşim Eminel

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vali Kamçı´ya Duygu Dolu Veda Yemeği
Vali Kamçı´ya Duygu Dolu Veda Yemeği
Kayseri´de 2,5 yılı aşkın süredir görev yapan Vali Süleyman Kamçı onuruna veda yemeği düzenlendi.
Mimarsinan OSB´de Kurumsallaşma ve Stratejik Yönetim Eğitimi tamamlandı
Mimarsinan OSB´de Kurumsallaşma ve Stratejik Yönetim Eğitimi tamamlandı
Mimarsinan Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünce Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) desteği ile düzenlenen ‘Kurumsallaşma ve Stratejik Yönetim Eğitimi´ tamamlandı.
ŞEKER´İN TEŞVİKİ İLE NİKSAR OVASINDA PANCAR TARIMI YENİDEN GELİŞİYOR
ŞEKER´İN TEŞVİKİ İLE NİKSAR OVASINDA PANCAR TARIMI YENİDEN GELİŞİYOR
Evliya Çelebi´nin seyahatnamesinde; ´´Cennet bu Niksar´ın ya altında yada üstünde olmalı.´ ´diyerek güzelliğini kaleme aldığı ve Türkiye´nin en verimli ovalarından birisine sahip olan Niksar´da Kayseri Şeker´in uygulamalarının çiftçiler tarafından büyük beğeni topluyor.
 Kayseri Şeker, Uluslararası Gıda Kimyası Ve Teknolojisi Konferansında
Kayseri Şeker, Uluslararası Gıda Kimyası Ve Teknolojisi Konferansında
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Gıda Kimyası ve Teknolojisi Konferansı´nın 4.´sü United ScientificGroup (USG) tarafından Almanya´nın Berlin şehrinde düzenlendi.
Yatırımcı Büyükşehir´den görsel brifing
Yatırımcı Büyükşehir´den görsel brifing
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´in iş adamları, esnaflar ve gönüllü kültür kuruluşların katılımıyla yaptığı görsel brifinglere bu kez AK Parti il ve ilçe teşkilatları ile kadın ve gençlik kolları katıldı. Başkan Çelik, görsel brifingde yapılan ve yapılacak olan yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
 ERÜ Rektörü Çalış, ERNAM da İncelemelerde Bulundu
ERÜ Rektörü Çalış, ERNAM da İncelemelerde Bulundu
Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, üniversiteleri bünyesindeki araştırma merkezlerinin, gerek üniversitenin araştırma kimliğinde, gerek üniversite-sanayi işbirliğinde, gerekse yeni teknoloji ve buluşlarda önemli konuma sahip olduğunu kaydetti.
 16 İlde İhracat Destek Ofisi Kurulacak
16 İlde İhracat Destek Ofisi Kurulacak
Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin (TOBB) birlikte yürüttüğü ´İhracat Destek Ofisi İşbirliği Protokolü´ İmza Töreni ve Tanıtım Toplantısı düzenlendi.
Sezai Çamdalı sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrıldı
Sezai Çamdalı sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrıldı
İl Milli Eğitim Müdürlüğünde uzun yıllar yöneticili yapan Sezai Çamdalı´nın sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrılması dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri tarafından onuruna veda yemeği verildi.
Türk Tarih Profesörü FETÖ´den beraat etti
Türk Tarih Profesörü FETÖ´den beraat etti
Erciyes Üniversitesi´nde ihraç Türk Tarih Profesörü Süleyman Demirci, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yargılandığı davada beraat etti.
“Tüm Müslümanlar Siyonist projeye karşı kenetlenmeli”
“Tüm Müslümanlar Siyonist projeye karşı kenetlenmeli”
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, İsrail´in Filistin ve Gazze´ye saldırılarına dair basın açıklaması yaptı.
Pınarbaşı için vefa vakti
Pınarbaşı için vefa vakti
AK Parti´nin kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerde görev alan Yakup Er, Pınarbaşı belediye Başkan aday adaylığı için başvuru yaptı.
EKMEK ASLANIN AĞZINDA
EKMEK ASLANIN AĞZINDA
Ekmek fiyatlarını sabit tutarak zam yapmayan Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı Kent Ekmek büfeleri tıklım tıklım doluyor.
KAÇAK ÇIKINTIYA  SUÇ DUYURUSU!
KAÇAK ÇIKINTIYA SUÇ DUYURUSU!
Özel Dünyam Hastanesi´nde kaçak usullerle yapılmaya çalışılan çıkıntının mühürlenmesinin ardından önemli bir gelişme yaşandı. Hastane yetkilileri, mühür fekki yapınca Kocasinan Belediyesi hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.
Kayserililer İstanbul´da buluşacak
Kayserililer İstanbul´da buluşacak
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve Kayseri Kültür ve Tanıtım Platformu Kurucu Başkanı Ahmet Keklik, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´i ziyaret etti.
Telif

Tüm Hakları Saklıdır. 
Bu sitede yayınlanan tüm haber ve materyellerin hakları firmamıza aittir izinsiz kopyalanması yada yayınlanması yasaktır.

GÜNCEL
SİYASET
EĞİTİM
BELEDİYE
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
BELEDİYE
SAĞLIK
YAŞAM
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
206919-1. İCRA DAİRESİ -18.12.2015
206919-1. İCRA DAİRESİ -18.12.2015
206919
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
DOLAR
5.4625
EURO
6.1622
Kayserİ Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
-3°
Cuma
Bulutlu
-4°
Cumartesi
Bulutlu
-2°
Pazar
Fırtına
10°
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.

SADİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
TEL: (0352) 221 21 61 - 222 54 06
FAKS: (0352) 221 26 56
Sahabiye Mahallesi Yıldırım Cad. Ulak Sk. Erdoğan Apt. Kat: 2 No: 4
www.buyukkayseri.com   e-mail: buyukkayseri@gmail.com
Son Yorumlananlar