PALANCIOĞLU BU KEZ DE "ATATÜRK" DİYEMEDİ

19.05.2020 13:00:00

31 Mart Yerel Seçimlerinde Melikgazi Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mustafa Palancıoğlu, Cumhuriyetin temel değerlerine karşı sergilediği ilginç tavırlara bir yenisi eklendi.

   31 Mart Yerel Seçimlerinde Melikgazi Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mustafa Palancıoğlu, Cumhuriyeti'in temel değerlerine karşı sergilediği ilginç tavırlara bir yenisi eklendi.

   Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra CHP ve İYİ Partili Belediye Meclisi üyelerinin, "TC İbaresinin Melikgazi Belediyesi'nin tabelasının önüne eklenmesi teklifi" karşısında, "Maliyeti yüksek olur" diyerek karşı çıkan Palancıoğlu, yakın zamanda Kurtuluş Savaşı için "Keşke Yunan galip gelseydi... 10 Kasım'da kenefe gidin, sifonu çekin" diyen sözde tarihçi Kadir Mısırlıoğlu'nu ölüm yıldönümünde taziye mesajı yayınlayarak anması tepki çekmişti.

   Henüz bu tepki dinmeden, Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için yaptığı yazılı açıklamada, yine büyük bir gafa imza attı. Palancıoğlu bu açıklamasında, Cumhuriyet'in kurucusu Atatürk'ün adını ağzına bile almadı. Atatürk olmadan yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, gençlere önem verdiklerini ve bu kapsamda gençlere yönelik 6 tane Akıl Küpü Çalışma İstasyonu ve Teknoloji Atölyeleri yapacaklarını söyledi.

  Projeleri arasında gençlere ağırlık verildiğini çünkü gençlerden çok umutlu olduğunu belirten Başkan Dr. Palancıoğlu, “Gençlerimize güvenimiz tam. Araştıran, öğrenen ve sürekli kendini geliştiren bir gençliğimiz var.  Gençler bizim başımızın tacı. Onlar için birkaç tane projeyi hayata geçireceğiz. Bunlardan birkaç tanesini İnşallah bu yaz hayata geçireceğiz. Yaklaşık 6 projemiz gençlerimizin seveceği ve ilgilerini çekecek projeler. Danişmend, Tınaztepe ve Necip Fazıl Kısakürek sosyal tesislerimizde teknoloji atölyeleri ve akıl küpü çalışma istasyonlarını açıyoruz. Bir diğeri İldem, Mimsin ve belediyemizin altındaki yeri Akıl Küpü Çalışma İstasyonu yapıyoruz. Dolayısıyla tam 6 tane geçenlere yönelik projelerimiz var. Aileler artık evlerine yakın bir yere güvenerek gönül rahatlığıyla çocuklarını yollayabilecekler. Temiz ve nezih ortamları gençlerimize sağlamak için çalışıyoruz. Kayseri’mize ve gençlerimize hayırlı olmasını diler, bu vesile 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ederim. Rabbim bu ülkeyi ilelebet payidar eylesin. Güçlenerek ve kalkınarak ilerlemek için gençlerimize ihtiyacımız var o yüzden biz gençlerimizi çok seviyoruz ve onlara yönelik projeler üretmeye onları mutlu etmeye çalışıyoruz. Gençler lütfen bizim sizlere önem verdiğimiz kadar siz de kendinize önem verin. Donanımlarımızı, yeteneklerinizi ve bilgilerinizi artırmanın peşinde olun.” dedi.

  Başkan Palancıoğlu toplumda büyük bir yer edinen gençlere yönelik etkinlik ve projelerin devam edeceğini sözlerine ekledi.

  Açıklama, noktasına virgülüne dokunmadan böyle.

  Belediyenin tabelasına TC teklifini, "Masraf çok olur" diye reddeden, her fırsatta Cumhuriyet düşmanlığını dile getiren  meczup Fesli Kadir'i ölüm yıldönümü de unutmayan Palancıoğlu'nun Atatürk ismini 19 Mayıs'ta bile ağzına almaması, büyük tepkiye neden oldu. Yapılan yorumlarda, "Başkan'ın galiba Cumhuriyet'in temel değerleriyle bir sorunu var. Bu bayramın adı Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'dır, kendisine hatırlatırız" denildi.
Anahtar Kelimeler: PALANCIOĞLU "ATATÜRK" DİYEMEDİ