Palancıoğlu 2017 yılını değerlendirdi
Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, yeni yıl öncesi 2017 yılını değerlendirerek 2018 yılında yapılması düşünülen projeler hakkında bilgiler aktardı.
Tarih: 26.12.2017 14:04:26/ 47447okunma / 0yorum


2017 yılında Talas´ta birçok yatırımın hayat bulduğunu ifade eden Başkan Palancıoğlu, “Biz koştur koştur Talas Belediyesi olarak Talaslıların hizmetindeyiz. Birçok yatırımı hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın mutluluğu ve refahı için çalışıyoruz. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın.” dedi.
2017 yılını kapatmak üzereyiz. 2018 yılı için planlama çalışmalarımız ve diğer ihale çalışmalarımız devam ediyor. 2017 yılı Talas Belediyesi açısından yoğun, hizmet dolu bir yıl oldu. Kaldırımlar, yollar ve parklar olmak üzere Talas´la ilgili birçok ihtiyaçları gidermiş olduk. Tabi 2017 yılı özellikle camiler, okullar ve sağlık ocaklarının ihtiyaçlarının karşılandığı bir yıl oldu.
Toplam 6 caminin açılışını yaptıklarını hatırlatan Başkan Mustafa Palancıoğlu, “İnşallah 2 caminin açılışını da 2018 yılı içerisinde yaparak görev süremiz içerisinde 8 yeni camimizi Talas´a kazandırmış olacağız.” diye konuştu.
6 OKUL YAPILDI, 13 YENİ OKUL ALANI DAHA BELİRLENDİ
Talas Belediyesi olarak vatandaşların en iyi şekilde refahını temin edecek hizmetler yaptıklarını ifade eden Başkan Palancıoğlu, “Okul ve eğitim yatırımlarına da son derece önem veriyoruz. Yine geçtiğimiz yıl eğitime başlayan okullarımız oldu. Toplamda 6 yeni okulu Talas´a kazandırmış olduk. Bu Talas´ın tarihinde yapılan okulların yüzde 15´ine tekabül ediyor. Okullarımız hayırseverlerimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Talas Belediyesi koordinasyonunda ve bakanlığın yapmış olduğu okullarla birlikte 6 yeni okul oldu. 3 yeni okulun temeli atıldı. İnşallah bunlar hızla yükseliyor. Yeni eğitim-öğretim yılında hizmete başlayacak. Aynı zamanda da 4 yeni okulun yapılması için yatırım planına aldırdık. 1 tanesi Büyükşehir Belediyemiz ve hayırseverlerle yapılacak. Diğerleri genel bütçeyle bakanlık tarafından yapılacak okullarımız. Ama hepsinden önemlisi yeni imar revizyonunu tamamladık. Burada 13 yeni okul alanını Talas´a kazandırmış oluyoruz. Bundan sonra eğitimle ilgili önümüzdeki yıllardaki ihtiyaçları karşılayarak Talas´ımızın layık olduğu eğitim seviyesine ulaşmasını ve okul ihtiyacını karşılamış olacağız.” dedi.
YENİ SAĞLIK OCAKLARIYLA TALAS´TA SAĞLIK İHTİYACI KALMAYACAK
“Tabi bunların yanında sağlık ocakları bizim için çok önemliydi.” diyen Başkan Palancıoğlu, “2 tane sağlık ocağını geçtiğimiz yıllarda Talas´a kazandırdık. Bununla birlikte 2017 yılında eski iki sağlık ocağını yeni baştan restore ederek hizmete sunmuş olduk. Dolayısıyla bu sağlık ocaklarımızda yenilenen formatıyla yepyeni bir sağlık ocağı formatına geldi. 2017 yılında 2 yeni sağlık ocağının temelini attık. 2018 yılı Haziran ayında açılışını yapacağız. Sağlık ocağıyla ilgili tüm ihtiyaç karşılanmış olacak. Aynı zamanda bir tane 112 Acil Servis açmıştık. 2018 yılında ikinci 112 Acil Servis´i açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” şeklinde konuştu.
KIRSAL MAHALLELERE HİZMET ATAĞI
Yol konusunda da büyük gayret sarf ettiklerini söyleyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Hem Büyükşehir Belediyesi hem de Talas Belediyesi olarak 30 kilometrenin üzerinde sıcak ve soğuk asfalt olmak üzere çalışma yaptık. 160 bin metrekarenin üzerinde de sert zemin kilit parke bazalt ve diğer sert zeminleri Talas´a kazandırmış olduk. Tabi sadece merkez değil kırsal mahallelerimizde de fırınlar ve sosyal tesisler yapıyoruz. Sosyal tesis açısından farklı yerlerde yeni sosyal tesislerin temellerini attık. Bir kısmının açılışını yaptık. Nüfus artışının çok hızlı olmasından dolayı da birçok yeni ihtiyacı karşılamak için mücadele verdik. Kırsal mahallelerimizin ihtiyaçlarını da en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz. Endürlük Mahallemizde bir sosyal tesisin temelini attık. İnşallah 2018 de onun açılışını yapacağız. Süleymanlı Mahallemizde güzel bir sosyal tesisimizin temelini attık. Mengücek´te de aynı çalışmaya başlıyoruz. Bunun gibi birçok mahallemizde hem sosyal tesis yapıyoruz hem de okul, cami ve sağlık ocağı ihtiyaçlarını karşılıyoruz.” dedi.
GES İLE 1 YILDA 1 MİLYON TL REKOR GELİR
2017 yılı içerisinde gerçekleştirilen en önemli projelerden bir tanesinin de Güneş Enerji Santrali (GES) olduğunu söyleyen Başkan Palancıoğlu, “Talas Belediyemiz GES ile parklar ve kendi hizmet binalarında harcamış olduğu elektrik enerjisini artık kendi üretiyor. Yaklaşık 5 milyon TL´nin üzerinde bir bütçe ile kurduğumuz GES, 1 MW kurulu güce sahip. Talas Belediyesi´nin önümüzdeki 30 yılının elektrik enerji ihtiyacını karşılayacak. Bu sene 1 milyon TL´lik rekor bir gelir elde ettik. Buda belediyemizin ne kadar güzel bir yatırım yaptığını gösteriyor. Aynı zamanda bu sene belediyemizin kullanmış olduğu iş kamyonları ve makinelerine büyük bir yatırım yaptık. Bu yatırımda kendisini 5 yıl içerisinde karşılayacak. Tüm çalışmalarımız Talas´ın refahı için.” diye konuştu.
“2017 yılında tamamlamış olduğumuz en önemli çalışmalardan biri son 2.5 yıldır yürütmüş olduğumuz İmar Revizyonu Çalışması.” Diyen Başkan Palancıoğlu şöyle devam etti:
“Bu çalışma tüm Talas´ı içermekte. Talas´ın birikmiş 30-40 yıllık sorunlarını yeni imar revizyonumuz ile çözmeye çalıştık. Dolayısıyla Talas´ı parsel parsel masaya yatırdık. Ve buradaki sorunları, bize yapılan başvurular ve daha önceki imar çalışmalarından elde ederek mağduriyetleri giderdik. Önümüzdeki 40 yılı yönlendirecek bir imar revizyonu çalışması oldu. Artık binalar çok daha farklı siteleşmeyle birlikte çözülecek. Jeneratörü, kapalı otoparkı ve yeşil alanı olan bir yapılaşmanın önünü açıyoruz. Özellikle de yolların biraz daha genişlemesi, yeni okul, yeni sağlık ocağı yeni cami alanlarını da kazandırmış oluyoruz. Burada en önemli müjde de kentsel dönüşüm bekleyen, eski yapı stoğuna sahip olan 3 katlı veya 5 katlı yerlerin önünü de açmış olduk. 2018 yılı Talas için yeniden yapılanma güzelleşme, daha nitelikli binaların ortaya çıktığı bir yıl olacak. Bunu güzel bir fırsat olarak düşünüyorum. Dolayısıyla 2018 yılında kentsel dönüşümü bekleyen vatandaşlarımız çok mutlu olacaklar. İnşallah vatandaşlarımız huzur içerisinde yeni dairelerinde oturur. Hayırlı olmasını dilerim.”
2018 yılında Talas´la ilgili en önemli çalışmaların başında çocuk parkları geldiğini ifade eden Başkan Palancıoğlu, 2018´de 21 civarında çocuk parkını hizmete kazandırarak çocuklar için mutlu bir 2018 planı hazırladıklarını söyledi.
2018´DE ANAYURT´A TRAMVAY MÜJDESİ
Yaptığı değerlendirmede yapılan işleri ve 2018´de yapılması planlanan projeleri birbiri ardına sıralayan Başkan Palancıoğlu, “2018 yılındaki en önemli faaliyetlerin başında birincisi Anayurt bölgesi Mevlana Mahallesi´nde raylı sistem inşaatının başlayacak olması. Büyükşehir Belediyemize ve Başkanımız Mustafa Çelik´e teşekkür ediyorum. Vermiş olduğumuz raylı sistem sözünü de 2018 yılında tutmuş olacağız. Bir diğeri de beni en çok heyecanlandıran, seçimlerde söz vermiş olduğum 24 saat açık kütüphane. 3´lü protokolle Erciyes Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi ve Talas Belediyemizle yapılacak olan bu büyük yatırım 7/24 Talas´a ve Kayseri´ye hizmet verecek. Türkiye´nin en lüks, en güzel kütüphanelerinden birisi olacak. Ben bu kapsamda da yine Mustafa Çelik Başkanımıza teşekkür ediyorum. Genç KAYMEK´in henüz açılışını yapmadık ama bir kaç aydır Talas´ta hizmet veriyor. 1.100 civarında öğrencisiyle çok renkli bir yatırım oldu. Genç KAYMEK´ in açılışını inşallah önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz. Yine 2018´de iki tane yüzme havuzlu yaşam merkezinin Bahçelievler Mahallesi´nde açılışını gerçekleştireceğiz. Ali Dağı ile ilgili altyapı çalışmalarını tamamladık. Ali Dağı 360 derece yolunun peyzaj çalışmalarını 2018´de bitirip, bu projemizi de tamamlamış olacağız.” dedi.
2017 DOLU DOLU BİR KÜLTÜR SANAT YILI OLDU
Teknik çalışmalar yanında birlikte sosyal ve kültürel faaliyetlerinde çok önemli olduğunu sadece şehre değil insana da yatırım yapılması gerektiğini vurgulayan Başkan Palancıoğlu, “Bu sene renkli kültürel faaliyetlerimiz oldu ve yine olacak. Klasik Araç Festivali düzenlemiştik. Çok yoğun ilgiyle birlikte Türkiye´nin dört bir tarafından araçlar getirdik. 3 gün boyunca festivalimiz konserimiz oldu. Yine bayanların ve ailelerin çok mutlu olduğu ‘Salça Günleri´ni gerçekleştirdik. Uzun süre insanların birlik ve beraberlik içerisinde salçalarını kaynatmalarına vesile olduk. Yine 2018 yılında buna devam edeceğiz. Şiirler, söyleşiler, sağlıkla ilgili bilgilendirmeler, sosyal ve kültürel faaliyetlere çok önem veren bir belediyeyiz. Yine 2018 yılında renkli bir Talas bizleri bekliyor.” diye ifade etti.
Değerlendirmesini temennileriyle sonlandıran Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Biz koştur koştur Talas Belediyesi olarak Talaslıların hizmetindeyiz. Onların mutluluğu ve refahı için çalışıyoruz. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Özellikle ülkemizin geçirmiş olduğu bu kritik günlerde bizde üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapıp birlik ve beraberlik içerisinde Talas´ı farklı bir ilçe konumuna getirmenin mücadelesindeyiz. İnşallah tüm vatandaşlarımızın da desteğini ve sevgisini bekliyoruz. Ben 2017 yılını kapatırken 2018 yılının hayırlara vesile olmasını, bize mutluluk, huzur ve refah getirmesini temenni ediyorum.” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
324 daire Aralık Ayında Teslim Edilecek
324 daire Aralık Ayında Teslim Edilecek
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımı tamamlanan 324 dairenin hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.
Başkan Çelik, 30 Ağustos Bulvarı´ndaki asfalt çalışmalarını takip etti
Başkan Çelik, 30 Ağustos Bulvarı´ndaki asfalt çalışmalarını takip etti
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezi ve ilçelerde asfalt çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Kocasinanlı Belediyesi okul servislerini dezenfekte edecek
Kocasinanlı Belediyesi okul servislerini dezenfekte edecek
Kocasinan Belediyesi öğrencilerin okula gidiş gelişlerinde kullandıkları servislerde dezenfekte uygulaması başlattı.
Başkan Çelik, 153 Kayseri İletişim Merkezi´ni ziyaret etti
Başkan Çelik, 153 Kayseri İletişim Merkezi´ni ziyaret etti
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Alo 153 Kayseri İletişim Merkezi´ni ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesi´nin çağrı almada, yönlendirmede ve geri dönüşlerde ne denli hızlı olduğunu ortaya koydu. Başkan Çelik, her alanda vatandaşlara konforlu bir kent hayatı sunmak için çalıştıklarını söyledi.
Melikgazi´de İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri
Melikgazi´de İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince Belediye çalışanlarına Hizmet İçi Eğitim Seminerleri verildiğini söyledi.
Çiftçi dostu Başkan´a tam destek
Çiftçi dostu Başkan´a tam destek
Kayseri´deki ziraat odaları ve hayvancılıkla ilgili birliklerin Başkanları Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´in tarım ve hayvancılığı desteklemek için yaptığı çalışmaların devamı için destek ziyaretinde bulundular.
GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRIYOR
GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRIYOR
Bünyan Belediyesi tarafından uygulamaya geçirilecek proje ile eski kıyafet ayakkabı ve tekstil ürünleri toplanarak geri dönüşüme kazandırılacak.
YATIRIMCI BÜYÜKŞEHİR UYUMLU MECLİS
YATIRIMCI BÜYÜKŞEHİR UYUMLU MECLİS
Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Çelik yönetiminde toplandı
Başkan Çolakbayrakdar gözyaşlarını tutamadı
Başkan Çolakbayrakdar gözyaşlarını tutamadı
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar 44 ayda gerçekleşen yatırımlar hakkında bilgiler verirken; "116 mahallede adım atmadığımız, hizmet götürmediğimiz yer kalmadı" dedi.
 Çaybağları Vadisi Melikgazi korumasında
Çaybağları Vadisi Melikgazi korumasında
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Çaybağları Vadisi alanının doğal SİT alanı olarak koruma alanı altına aldıklarını bildirdi.
Kocasinanlıların kırk yıllık yol hayali gerçek oldu
Kocasinanlıların kırk yıllık yol hayali gerçek oldu
24 saat prensibiyle hizmet atağını sürdüren Kocasinan Belediyesi, Yavuzlar, Gaziosman ve Yunus Emre Mahallelerine kesintisiz bağlantı sağlayacak yeni yolu tamamlayarak, vatandaşların hizmetine sundu
Çelik: "Tarımsal değeri artıracak projeler yaptık"
Çelik: "Tarımsal değeri artıracak projeler yaptık"
Kayseri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne atanan Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´i ziyaret etti. Ziyarette Büyükşehir Belediyesi´nin tarım ve hayvancılığa verdiği desteklerden bahseden Başkan Çelik, tarımsal değeri artırarak çiftçilerin ekonomisine katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.
ULUSLARARASI KALİTEDE TEK DAĞ ERCİYES
ULUSLARARASI KALİTEDE TEK DAĞ ERCİYES
Erciyes Kış Sporları Merkezi´ne ISO 9001 ve Uluslararası kalitenin simgesi IQ Net Belgesi verildi
Öğrencilerden Başkan Öztürk´e Anlamlı Ziyaret
Öğrencilerden Başkan Öztürk´e Anlamlı Ziyaret
Yahyalı Ali Elmacı Ortaokulu öğrencileri 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Yahyalı Belediye başkanı Esat Öztürk´ü makamında ziyaret etti.
Telif

Tüm Hakları Saklıdır. 
Bu sitede yayınlanan tüm haber ve materyellerin hakları firmamıza aittir izinsiz kopyalanması yada yayınlanması yasaktır.

GÜNCEL
SİYASET
EĞİTİM
BELEDİYE
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
BELEDİYE
SAĞLIK
YAŞAM
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
206919-1. İCRA DAİRESİ -18.12.2015
206919-1. İCRA DAİRESİ -18.12.2015
206919
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
DOLAR
5.4625
EURO
6.1622
Kayserİ Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
-3°
Cuma
Bulutlu
-4°
Cumartesi
Bulutlu
-2°
Pazar
Fırtına
10°
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adem suretinde olan herkes adem değildir?

Hacı Bektaşı Veli
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
TEL: (0352) 221 21 61 - 222 54 06
FAKS: (0352) 221 26 56
Sahabiye Mahallesi Yıldırım Cad. Ulak Sk. Erdoğan Apt. Kat: 2 No: 4
www.buyukkayseri.com   e-mail: buyukkayseri@gmail.com
Son Yorumlananlar