Palancıoğlu 2017 yılını değerlendirdi
Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, yeni yıl öncesi 2017 yılını değerlendirerek 2018 yılında yapılması düşünülen projeler hakkında bilgiler aktardı.
Tarih: 26.12.2017 14:04:26/ 48218okunma / 0yorum


2017 yılında Talas´ta birçok yatırımın hayat bulduğunu ifade eden Başkan Palancıoğlu, “Biz koştur koştur Talas Belediyesi olarak Talaslıların hizmetindeyiz. Birçok yatırımı hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın mutluluğu ve refahı için çalışıyoruz. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın.” dedi.
2017 yılını kapatmak üzereyiz. 2018 yılı için planlama çalışmalarımız ve diğer ihale çalışmalarımız devam ediyor. 2017 yılı Talas Belediyesi açısından yoğun, hizmet dolu bir yıl oldu. Kaldırımlar, yollar ve parklar olmak üzere Talas´la ilgili birçok ihtiyaçları gidermiş olduk. Tabi 2017 yılı özellikle camiler, okullar ve sağlık ocaklarının ihtiyaçlarının karşılandığı bir yıl oldu.
Toplam 6 caminin açılışını yaptıklarını hatırlatan Başkan Mustafa Palancıoğlu, “İnşallah 2 caminin açılışını da 2018 yılı içerisinde yaparak görev süremiz içerisinde 8 yeni camimizi Talas´a kazandırmış olacağız.” diye konuştu.
6 OKUL YAPILDI, 13 YENİ OKUL ALANI DAHA BELİRLENDİ
Talas Belediyesi olarak vatandaşların en iyi şekilde refahını temin edecek hizmetler yaptıklarını ifade eden Başkan Palancıoğlu, “Okul ve eğitim yatırımlarına da son derece önem veriyoruz. Yine geçtiğimiz yıl eğitime başlayan okullarımız oldu. Toplamda 6 yeni okulu Talas´a kazandırmış olduk. Bu Talas´ın tarihinde yapılan okulların yüzde 15´ine tekabül ediyor. Okullarımız hayırseverlerimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Talas Belediyesi koordinasyonunda ve bakanlığın yapmış olduğu okullarla birlikte 6 yeni okul oldu. 3 yeni okulun temeli atıldı. İnşallah bunlar hızla yükseliyor. Yeni eğitim-öğretim yılında hizmete başlayacak. Aynı zamanda da 4 yeni okulun yapılması için yatırım planına aldırdık. 1 tanesi Büyükşehir Belediyemiz ve hayırseverlerle yapılacak. Diğerleri genel bütçeyle bakanlık tarafından yapılacak okullarımız. Ama hepsinden önemlisi yeni imar revizyonunu tamamladık. Burada 13 yeni okul alanını Talas´a kazandırmış oluyoruz. Bundan sonra eğitimle ilgili önümüzdeki yıllardaki ihtiyaçları karşılayarak Talas´ımızın layık olduğu eğitim seviyesine ulaşmasını ve okul ihtiyacını karşılamış olacağız.” dedi.
YENİ SAĞLIK OCAKLARIYLA TALAS´TA SAĞLIK İHTİYACI KALMAYACAK
“Tabi bunların yanında sağlık ocakları bizim için çok önemliydi.” diyen Başkan Palancıoğlu, “2 tane sağlık ocağını geçtiğimiz yıllarda Talas´a kazandırdık. Bununla birlikte 2017 yılında eski iki sağlık ocağını yeni baştan restore ederek hizmete sunmuş olduk. Dolayısıyla bu sağlık ocaklarımızda yenilenen formatıyla yepyeni bir sağlık ocağı formatına geldi. 2017 yılında 2 yeni sağlık ocağının temelini attık. 2018 yılı Haziran ayında açılışını yapacağız. Sağlık ocağıyla ilgili tüm ihtiyaç karşılanmış olacak. Aynı zamanda bir tane 112 Acil Servis açmıştık. 2018 yılında ikinci 112 Acil Servis´i açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” şeklinde konuştu.
KIRSAL MAHALLELERE HİZMET ATAĞI
Yol konusunda da büyük gayret sarf ettiklerini söyleyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Hem Büyükşehir Belediyesi hem de Talas Belediyesi olarak 30 kilometrenin üzerinde sıcak ve soğuk asfalt olmak üzere çalışma yaptık. 160 bin metrekarenin üzerinde de sert zemin kilit parke bazalt ve diğer sert zeminleri Talas´a kazandırmış olduk. Tabi sadece merkez değil kırsal mahallelerimizde de fırınlar ve sosyal tesisler yapıyoruz. Sosyal tesis açısından farklı yerlerde yeni sosyal tesislerin temellerini attık. Bir kısmının açılışını yaptık. Nüfus artışının çok hızlı olmasından dolayı da birçok yeni ihtiyacı karşılamak için mücadele verdik. Kırsal mahallelerimizin ihtiyaçlarını da en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz. Endürlük Mahallemizde bir sosyal tesisin temelini attık. İnşallah 2018 de onun açılışını yapacağız. Süleymanlı Mahallemizde güzel bir sosyal tesisimizin temelini attık. Mengücek´te de aynı çalışmaya başlıyoruz. Bunun gibi birçok mahallemizde hem sosyal tesis yapıyoruz hem de okul, cami ve sağlık ocağı ihtiyaçlarını karşılıyoruz.” dedi.
GES İLE 1 YILDA 1 MİLYON TL REKOR GELİR
2017 yılı içerisinde gerçekleştirilen en önemli projelerden bir tanesinin de Güneş Enerji Santrali (GES) olduğunu söyleyen Başkan Palancıoğlu, “Talas Belediyemiz GES ile parklar ve kendi hizmet binalarında harcamış olduğu elektrik enerjisini artık kendi üretiyor. Yaklaşık 5 milyon TL´nin üzerinde bir bütçe ile kurduğumuz GES, 1 MW kurulu güce sahip. Talas Belediyesi´nin önümüzdeki 30 yılının elektrik enerji ihtiyacını karşılayacak. Bu sene 1 milyon TL´lik rekor bir gelir elde ettik. Buda belediyemizin ne kadar güzel bir yatırım yaptığını gösteriyor. Aynı zamanda bu sene belediyemizin kullanmış olduğu iş kamyonları ve makinelerine büyük bir yatırım yaptık. Bu yatırımda kendisini 5 yıl içerisinde karşılayacak. Tüm çalışmalarımız Talas´ın refahı için.” diye konuştu.
“2017 yılında tamamlamış olduğumuz en önemli çalışmalardan biri son 2.5 yıldır yürütmüş olduğumuz İmar Revizyonu Çalışması.” Diyen Başkan Palancıoğlu şöyle devam etti:
“Bu çalışma tüm Talas´ı içermekte. Talas´ın birikmiş 30-40 yıllık sorunlarını yeni imar revizyonumuz ile çözmeye çalıştık. Dolayısıyla Talas´ı parsel parsel masaya yatırdık. Ve buradaki sorunları, bize yapılan başvurular ve daha önceki imar çalışmalarından elde ederek mağduriyetleri giderdik. Önümüzdeki 40 yılı yönlendirecek bir imar revizyonu çalışması oldu. Artık binalar çok daha farklı siteleşmeyle birlikte çözülecek. Jeneratörü, kapalı otoparkı ve yeşil alanı olan bir yapılaşmanın önünü açıyoruz. Özellikle de yolların biraz daha genişlemesi, yeni okul, yeni sağlık ocağı yeni cami alanlarını da kazandırmış oluyoruz. Burada en önemli müjde de kentsel dönüşüm bekleyen, eski yapı stoğuna sahip olan 3 katlı veya 5 katlı yerlerin önünü de açmış olduk. 2018 yılı Talas için yeniden yapılanma güzelleşme, daha nitelikli binaların ortaya çıktığı bir yıl olacak. Bunu güzel bir fırsat olarak düşünüyorum. Dolayısıyla 2018 yılında kentsel dönüşümü bekleyen vatandaşlarımız çok mutlu olacaklar. İnşallah vatandaşlarımız huzur içerisinde yeni dairelerinde oturur. Hayırlı olmasını dilerim.”
2018 yılında Talas´la ilgili en önemli çalışmaların başında çocuk parkları geldiğini ifade eden Başkan Palancıoğlu, 2018´de 21 civarında çocuk parkını hizmete kazandırarak çocuklar için mutlu bir 2018 planı hazırladıklarını söyledi.
2018´DE ANAYURT´A TRAMVAY MÜJDESİ
Yaptığı değerlendirmede yapılan işleri ve 2018´de yapılması planlanan projeleri birbiri ardına sıralayan Başkan Palancıoğlu, “2018 yılındaki en önemli faaliyetlerin başında birincisi Anayurt bölgesi Mevlana Mahallesi´nde raylı sistem inşaatının başlayacak olması. Büyükşehir Belediyemize ve Başkanımız Mustafa Çelik´e teşekkür ediyorum. Vermiş olduğumuz raylı sistem sözünü de 2018 yılında tutmuş olacağız. Bir diğeri de beni en çok heyecanlandıran, seçimlerde söz vermiş olduğum 24 saat açık kütüphane. 3´lü protokolle Erciyes Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi ve Talas Belediyemizle yapılacak olan bu büyük yatırım 7/24 Talas´a ve Kayseri´ye hizmet verecek. Türkiye´nin en lüks, en güzel kütüphanelerinden birisi olacak. Ben bu kapsamda da yine Mustafa Çelik Başkanımıza teşekkür ediyorum. Genç KAYMEK´in henüz açılışını yapmadık ama bir kaç aydır Talas´ta hizmet veriyor. 1.100 civarında öğrencisiyle çok renkli bir yatırım oldu. Genç KAYMEK´ in açılışını inşallah önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz. Yine 2018´de iki tane yüzme havuzlu yaşam merkezinin Bahçelievler Mahallesi´nde açılışını gerçekleştireceğiz. Ali Dağı ile ilgili altyapı çalışmalarını tamamladık. Ali Dağı 360 derece yolunun peyzaj çalışmalarını 2018´de bitirip, bu projemizi de tamamlamış olacağız.” dedi.
2017 DOLU DOLU BİR KÜLTÜR SANAT YILI OLDU
Teknik çalışmalar yanında birlikte sosyal ve kültürel faaliyetlerinde çok önemli olduğunu sadece şehre değil insana da yatırım yapılması gerektiğini vurgulayan Başkan Palancıoğlu, “Bu sene renkli kültürel faaliyetlerimiz oldu ve yine olacak. Klasik Araç Festivali düzenlemiştik. Çok yoğun ilgiyle birlikte Türkiye´nin dört bir tarafından araçlar getirdik. 3 gün boyunca festivalimiz konserimiz oldu. Yine bayanların ve ailelerin çok mutlu olduğu ‘Salça Günleri´ni gerçekleştirdik. Uzun süre insanların birlik ve beraberlik içerisinde salçalarını kaynatmalarına vesile olduk. Yine 2018 yılında buna devam edeceğiz. Şiirler, söyleşiler, sağlıkla ilgili bilgilendirmeler, sosyal ve kültürel faaliyetlere çok önem veren bir belediyeyiz. Yine 2018 yılında renkli bir Talas bizleri bekliyor.” diye ifade etti.
Değerlendirmesini temennileriyle sonlandıran Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Biz koştur koştur Talas Belediyesi olarak Talaslıların hizmetindeyiz. Onların mutluluğu ve refahı için çalışıyoruz. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Özellikle ülkemizin geçirmiş olduğu bu kritik günlerde bizde üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapıp birlik ve beraberlik içerisinde Talas´ı farklı bir ilçe konumuna getirmenin mücadelesindeyiz. İnşallah tüm vatandaşlarımızın da desteğini ve sevgisini bekliyoruz. Ben 2017 yılını kapatırken 2018 yılının hayırlara vesile olmasını, bize mutluluk, huzur ve refah getirmesini temenni ediyorum.” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 Melikgazi Belediyesinde ikramiyeler ödendi
Melikgazi Belediyesinde ikramiyeler ödendi
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye de işçi statüsünde çalışanların sözleşmeden doğan 1. dilim ikramiyelerini tam ve zamanında ödendiğini söyledi.
Başkan Çolakbayrakdar´dan Çalışan Gazeteciler Günü mesajı
Başkan Çolakbayrakdar´dan Çalışan Gazeteciler Günü mesajı
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Çolakbayrakdar, mesajında; basın çalışanlarının halkın sesi olduğuna vurgu yaptı.
Büyükkılıç: “Gönül belediyeciliği olmazsa olmaz projemizdir”
Büyükkılıç: “Gönül belediyeciliği olmazsa olmaz projemizdir”
Melikgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, “Gönül belediyeciliği olmazsa olmaz projemizdir” dedi.
Kocasinan teyakkuzda
Kocasinan teyakkuzda
Kocasinan Belediyesi, kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için tüm önlemleri aldı. Kocasinan Belediyesi´nin Temizlik İşleri, Fen İşleri ve Kırsal Hizmetler Müdürlüklerine bağlı ekipler, vatandaşların mağdur olmaması için aralıksız görev başında olacak.
 Başkan Çelik´ten anlamlı ziyaretler
Başkan Çelik´ten anlamlı ziyaretler
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 2019 yılının ilk gününde eşi İkbal Çelik ile birlikte dört eve çat kapı ziyarette bulundu. Gönül belediyeciliğinin en güzel örnekleri olan ziyaretlerde hayır duaları alan Başkan Mustafa Çelik, ihtiyaç duyan herkesin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.
 Kocasinan Belediyesi, 136 bin 875 ton çöp topladı
Kocasinan Belediyesi, 136 bin 875 ton çöp topladı
Kocasinan Belediyesi, 2018 yılında günlük ortalama 375 ton olmak üzere toplam 136 bin 875 ton çöp topladı. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, temizlik çalışmaları sayesinde vatandaşlara daha yaşanabilir bir ortam sunduklarını söyledi.
Büyükkılıç: “Sendikalar demokrasinin en önemli unsurlarındandır”
Büyükkılıç: “Sendikalar demokrasinin en önemli unsurlarındandır”
Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, sendikaları önemsediklerini belirterek ilçede faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları ile sürekli dayanışma ve işbirliği içerisinde olduklarını söyledi.
Yeraltı Çarşısı yönetimi Melikgazi´de
Yeraltı Çarşısı yönetimi Melikgazi´de
Aralık ayında yapılan genel kurulda güven tazeleyen Yeraltı Çarşısı Dernek Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç´a nezaket ziyaretinde bulundu.
Çolakbayrakdar´dan Milli Takıma Moral Ziyareti
Çolakbayrakdar´dan Milli Takıma Moral Ziyareti
Spora ve sporcuya her zaman destek veren ve birçok spor yatırımına imza atan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Masa Tenisi A Milli Takım Kampına moral ziyaretinde bulundu.
Büyükşehir kar kış demeden çalışıyor
Büyükşehir kar kış demeden çalışıyor
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, şehrin önemli kavşaklarını kesintisiz hala getirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Başkan Çelik, Terminal Kavşağı´nda yapılan katlı kavşak inşaatında incelemelerde bulundu.
Hacılar´da Çok Orjinal Bir Oyun
Hacılar´da Çok Orjinal Bir Oyun
Hacılar Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Düşler Sahnesi Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlenen “Çok Orijinal Bir Oyun” isimli tiyatro oyunu Hacılar´da sahnelendi.
Başkan Büyükkılıç: "Adres değişikliklerini bildirin"
Başkan Büyükkılıç: "Adres değişikliklerini bildirin"
Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç, Emlak ve Gelir Müdürlüğünde emlak, reklam ve çevre temizlik vergi mükelleflerinin beyanlarında güncelleme yaptıklarını ancak bazı mükelleflerin adreslerinin değiştirmiş olduğunun tespit edildiğini söyledi.
BÜYÜKKILIÇ´TAN DEVELİ´YE ZİYARET
BÜYÜKKILIÇ´TAN DEVELİ´YE ZİYARET
Melikgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı hemşerimiz Dr. Memduh Büyükkılıç, Develi´de hemşerileriyle bir araya geldi.
Melikgazi´de aletlerin 12 ay hizmet vermesi sağlanıyor
Melikgazi´de aletlerin 12 ay hizmet vermesi sağlanıyor
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yazın ilaçlama çalışmalarında kullanılan aracın sonbahar aylarında ağaçların yaprakların dökülmesinde kullanıldığını söyledi.
Telif

Tüm Hakları Saklıdır. 
Bu sitede yayınlanan tüm haber ve materyellerin hakları firmamıza aittir izinsiz kopyalanması yada yayınlanması yasaktır.

GÜNCEL
SİYASET
EĞİTİM
BELEDİYE
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
BELEDİYE
SAĞLIK
YAŞAM
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
206919-1. İCRA DAİRESİ -18.12.2015
206919-1. İCRA DAİRESİ -18.12.2015
206919
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
TEL: (0352) 221 21 61 - 222 54 06
FAKS: (0352) 221 26 56
Sahabiye Mahallesi Yıldırım Cad. Ulak Sk. Erdoğan Apt. Kat: 2 No: 4
www.buyukkayseri.com   e-mail: buyukkayseri@gmail.com
Son Yorumlananlar