GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

“ÖZHASEKİ’NİN HİTLERİN PROPAGANDA BAKANI GOEBBELS TAKTİKLERİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

17.06.2020 15:27:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin yaptığı açıklamalara sert bir açıklama ile cevap verdi.

Özer, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

“Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, ‘Kayseri'de zaten yıllardır süren güzel bir belediyecilik örneği var. Bir taraftan yıllardır süren uyum, anlaşma, destek, bir belediyemizin herhangi bir işini hepimizin sahiplenmesi son derece üst derecede. Allah bu birlikteliğe karşı da bereket ihsan ediyor. İnşallah bundan sonra da hep böyle olur’ demiş.

Evet yıllarca Kayseri’yi yöneten ve Kayseri’yi küme düşüren Özhaseki’nin Hitlerin propaganda Bakanı Goebbels taktiklerini çok iyi biliyoruz.

İnandırana kadar yalan söyleyen, sonrasında da söylediği yalana kendisi de inanan Özhaseki’ye sormak isteriz:  ‘Allah bu birlikteliğe karşı da bereket ihsan ediyor’ diyorsunuz ya; kamu yatırımlarından Türkiye’nin en az kamu yatırımı alan illerinden biri olan Kayseri bu bereketi görmedi. Ama kastınız kişisel kazançlarınızsa ona söyleyecek bir şeyimiz yok.  ‘Kayseri’de güzel bir belediyecilik örneği var’ diyorsunuz;  Güzel belediyecilik Kayseri’nin 50-60 yıl sonrasını planlıyoruz diyerek yola çıkıp, milyonlarca liraya mal olan yatırımlarınızın 3-5 yıl içinde atıl duruma düşmesi mi? Evet bu konuda Kayseri belediyeciliği bir örnek, bu konuda Kayseri Şehirlerarası Otobüs Terminali bu konuda en büyük eseriniz olarak orada duruyor.  Güzel belediyecilik, yıllar önce kurulan demiryolunu şehri ikiye bölüyor diyerek eleştirirken, hastaneye, havaalanına, otobüs terminaline uğramayarak dünyada bir ilk olan raylı sistem ile trafik olmayan şehrimizde trafik yaratıp, şehri bölmekse şaheseriniz raylı sistem ortada duruyor.

Güzel belediyecilik, Kayseri’yi betona mahkum etmek ise Alparslan Mahallesi de bir türlü bitmeyen Sahabiye Kentsel dönüşüm projesi de sizin eseriniz.

Güzel belediyecilik,   hayali projelerle halkı kandırmak sonra arkasına bakmadan kaçmak ise Kızılırmak’ı şehrin içinden geçirme projenizi, Şehr-i Derya projenizi, Banliyö hattını projenizi siz unutsanız da Kayseri unutmadı, unutmayacak…  Güzel Belediyecilik, siz bakanlık makamında pozlar verirken hızlı trenin Kayseri’yi teğet geçmesini seyretmekse ona da diyecek bir şeyimiz yok. Tren geldiğiydi, gelecekti diyerek milletvekilleri, bürokratlar ve dönemin belediye başkanı ile çektirdiğiniz fotoğraflar, yaptırdığınız sipariş haberler gazetelerin arşivlerinde duruyor.”

 

Özer, açıklamasının sonunda şunları söyledi:

“Örnek belediyecilik arıyorsa, rakibi olduğu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mahsur Yavaş’ın, halkın iradesini gasp edilerek ikinci kez seçime gitmek zorunda bırakılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun ya da tüm engellemelere, baskılara rağmen yaptıkları çalışmalarla tüm AKP’lilerin uykularını kaçıran Cumhuriyet Halk Partili belediyelere bir baksın.”