GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

ÖZER SORDU: TEST YAPILMIYOR MU?

10.04.2020 14:12:00

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Kayseri'deki koronavirüs vakalarıyla ilgili endişelerini olduğunu ifade etti.

Özer, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

  “İl Başkanlığımıza ulaşan hasta yakınları; Koronavirüs şüphesiyle hastaneye yatırılan yakınlarına, Kayseri Şehir Hastanesi’nde  ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde koronavirüs testi yapılamadığını, Test için alınan örneklerin Ankara’ya gönderildiğini ve Ankara’dan gelen sonuca göre kesin teşhis konulacağının söylendiğini, belirtiyorlar. Bu durumun açık,net ve şeffaf olması kamuoyunu rahatlatacaktır."

CHP İl Başkanı Özer, “Kamuoyu nezdinde biz de ilgili yetkililere soruyoruz" dedi ve şöyle devam etti:  "Kayseri Şehir Hastanesi’nde ya da Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Koronavirüs testi yapılamıyor mu? Yapılamıyorsa neden? Hastalardan alınan örnekler Ankara’ya mı gönderiliyor? Ankara’da hangi hastane bu testleri yapıp Kayseri’ye gönderiyor? Yapılıyorsa şimdiye kadar kaç kişiye test yapıldı  Koronavirüs hastalığı şüphesi ile hastanelere müracaat eden şahıslara test yapılamıyorsa, ne gibi tedbirler alınıyor ve bu şüphedeki hastalara bu hastalığa yönelik ne gibi tetkikler uygulanıyor? "

Özer, yönelttiği soruların ve bu olayın sıkı takipçisi olacağını da sözlerine ekledi.Anahtar Kelimeler: SORDU: YAPILMIYOR ?