Nursaçan güven tazeledi
Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü´nün yapılan 17. Olağan Genel Kurulu´nda kullanılan 694 oyun 379´unu alan Tahir Nursaçan 3. kez başkanlığa seçildi.
Tarih: 4.3.2019 09:50:02/ 438okunma / 0yorum

Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü´nün yapılan 17. Olağan Genel Kurulu´nda kullanılan 694 oyun 379´unu alan Tahir Nursaçan 3. kez başkanlığa seçildi.
Kayseri OSB´nin 17. Olağan Genel Kurulu, divan heyetinin oluşturulmasıyla başladı. Gündem maddelerinin okunarak oylanmasının ardından konuşmalara geçildi. Genel kurulda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş; kararlı bir iradenin ortaya konulmasıyla ekonominin istikrara doğru geldiğini ifade ederek; “Bugün Organize sanayi bölge Müdürü ile görüştüm, özellikle Şubat ayından itibaren Ocak ayından itibaren Organize Sanayi Bölgesinde enerji tüketimi bir önceki aya göre daha iyi olduğunu, 2018 yılından daha iyi noktalara geleceğini ifade ediyor. Ağustos 2018 tarihinde yapılan bir operasyona Türkiye´yi dengesizliğe doğru götürmeye çalışan dış mihrakların etkisi, kararlı bir iradenin ortaya konulmasıyla birlikte hamt olsun istikrara doğru geldi. Bugün döviz fiyatlarında, enerji tüketiminde, piyasalarda bir istikrarın var olduğunu görüyoruz. En önemli meselelerden birisi iş aleminin artık istikrarla birlikte güven tesis etmesi de çok önemli bir hadisedir. Bugün 31 Mart seçimlerine giderken önce ‘seçim öncesi operasyon yapılacak´ diye ifade edenler şimdi ‘seçimden sonra piyasalar bozulacak mı acaba´ diye Türkiye´yi bir dar boğaza sokmak için gayret gösteriyorlar. 15 Temmuz´da göğsünü siper eden işçimiz, 81 milyon Türk vatandaşı nasıl ki bir kahramanlık destanı yazdıysa, 7 Ağustos ruhunu bugün aynı şekilde devam ettiren işadamları, Ağustos 2018 tarihindeki ekonomik darbe girişimini göğüslediyse inşallah 31 Mart seçimlerine giderken kırılganlığı önleyecek, onların önündeki bu kara propagandayı ortadan kaldırabilecek faaliyetleri de inşallah bertaraf edecektir diye düşünüyorum" dedi.

/resimler/2019-3/4/0952193316813.jpg AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise önümüzdeki dönem desteklerin devam edeceğini kaydederek; “Bizim özellikle cazibe merkezleriyle alakalı 2019 yılında 5 koldan beraber yapacağımız destekler var. Kalkınma ajansları, TÜBİTAK, KOSGEB beraber yapılacak destekler. Toplam 2 milyar 447 milyon TL´lik bir destek söz konusu olacak. Organize sanayimizin özellikle gelişen ekonomimizle beraber farklı sektörleri Türkiye´ye kazandıracak, ihracata kazandıracak yapıya mutlaka kurgulamaları gerektiği kanaatindeyim. 2 milyar doları aşan Serbest Bölge ile beraber ihracat rakamlarımızın önümüzdeki yıllarda içimizde bulunduğumuz yılla beraber bir atılım yılı olması gerektiğini vurgulamak istiyorum" ifadelerini kullandı. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ise yaptığı konuşmada; Türkiye´deki resmi işsiz sayısının 4 milyon olduğunu, bu yıl biz 2 buçuk milyon ilave istihdam yaratılırsa işsizliğin bir yıl içerisinde yüzde 6´lara kadar gerileyeceğini vurguladı. Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Bakir Ersoy ise, Kayseri sanayisi ve sanayicilerin daima yanlarında olduklarını bildirdi. 
Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkan Adayı Ahmet Hilmi Kürtüncü, seçilirse yapacağı projeler hakkında bilgiler vererek, "En önemli projemiz israfı önleyeceğiz, kalan kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanacağız. OSB elektrik dağıtım bedeli ve atık su bedelinde yüzde 40 indirim yapacağız. Bölge müdürlüğümüzün satın alma işlerinde öncelik sanayicimiz ve şehrimiz olacaktır. Rekabetçi, denetlenebilir ve şeffaf bir satın alma sistemi kurulacaktır. Yıllık maliyeti çok ciddi olan OSB TV´yi kapatacağız. Bütün belediyeler, kamu kurumları, oda ve sivil toplum kuruluşları ile istişare içerisinde çalışacağız. Sektörel bazda istişare toplantıları yapılacaktır. İhracatı artırmaya yönelik çalışmalar yapılacaktır. Enerji maliyetlerinin azaltılmasına yönelik çalışmalar yapılacaktır. Tehlikeli atıklar toplanacak ve tek elden bertaraf tesislerine gönderilecektir. Teknoloji geliştirme bölgesi, teknopark, Ar-Ge, stratejik araştırma merkezleri kurulacaktır" dedi.

 

Nursaçan´ın Yönetim ve Denetim Kurulu şu şekilde; 

Yönetim Kurulu Asil: Süleyman Sarptaş, Yunus İmamoğlu, Yavuz Dur, Mustafa Katırcıgil
Yönetim Kurulu Yedek: Şaban Andaç, Emre Erkahyaoğlu, Hasan Elcümen, Murat Gibor, Mehmet Beydilli
Denetim Kurulu Asil: Ali İstanbulluoğlu, Levent Somtaş
Denetim Kurulu Yedek: İsmail Işık, Selçuk Sancak
OSB Üst Kurulu Asil: Tahir Nursaçan, Ömer Baktır, Ömer Pınar, Yalçın Duru, Mehmet Yamanlar, İlhan Bayam, Metin Özkaya, Ümit Türkoğlu
OSB Üst Kurulu Yedek: Mehmet Özevran, Mustafa Güzel, Mahmut andaç, Atilla Şahin, Hacı Mehmet Çavuşoğlu, Ferhat İkis, Nihat Karamamuş, Ziya Deveci

 /resimler/2019-3/4/0952578378376.jpg  /resimler/2019-3/4/0953179724272.jpg

"62 milyon TL paramız bulunmaktadır"

Genel Kurulda konuşan Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan; 12 yılda hayal bile edilemeyen projeleri 4 yıla sığdırdıklarını söyledi. Nursaçan; "Bugün, ülkemizin zenginleşmesinde öncü rol üstlenen, yüksek düzeyde vergi ödeyen, sektörlerinde öncü olan ve ihracata liderlik yapan sanayici kardeşlerimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Allah hepsinden razı olsun, bereketlerini arttırsın. Ülkemizin bekası, birlik ve beraberliği için mücadele eden kahraman şehitlerimize Allah´tan rahmet, gazilerimize şükranlarımızı ifade etmek isterim. Kuruluşundan bugüne kadar, OSB´mizin bu seviyeye gelmesinde emeği geçen sanayici büyüklerimizden vefat edenlere Allah´tan rahmet,hayatta olanlara da uzun ve hayırlı ömürler dilerim. Kayseri OSB yönetimi olarak üzerimizdeki emanetin ve sorumluluğun farkındayız. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar, açık, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı ile hareket ettik. OSB´yi sahiplenmek için değil, sahiplerine hizmet etmek için buradayız vizyonu ile çalıştık, çaba gösterdik. Bizden önceki dönemde, 12 yılda yapılamayanları, hayal dahi edilemeyen projeleri 4 yıla sığdırdık. Çok kısa bir sürede yapılan projelerimize bakıldığında, hizmet çıtasının ne kadar üst seviyelere çıkarıldığı takdir edilecektir. Bazı dar çevreler 12 yılda yapılamayanları neden eleştiremiyor. Aksine, 4 yılda yapılanları göremeyenler, görmek istemeyenler neden bizleri takdir etmiyor, edemiyor. Bunlar teşekkür fakiri insanlar. Bir düşünürün dediği gibi; sana engel olmaya çalışanlar, başaracağına en çok insanlardır. Dolayısıyla; bunun takdirini sizlere bırakıyorum. 2018 yılının ikinci yarısından itibaren döviz kurlarında dalgalanmalar oldu. İş dünyası olarak ülkemizin geleceğine olan inancımızı hiçbir koşulda yitirmedik. Moralimizi yüksek tutmaya çalıştık. OSB yönetimi olarak bu zorlu dönemlerin üstesinden gelmek için; hazırladığımız dosya ve görüşmeler ile KDV, ÖTV indirimi, Emlak Vergisi, TRT ve KOSGEB Payı gibi konularda olumlu sonuçlar aldık. Yine, bazı dar çevreler tarafından OSB kasasında para kalmadığı gibi duyumlar ulaşmıştır. Açık ve net olarak ifade ediyorum ki, OSB kasasında 31 Aralık 2018 itibariyle 62 milyon TL civarında paramız bulunmaktadır. Şunu da ayrıca ifade etmek isterim ki, OSB para biriktirme yeri değildir. OSB kaynaklarını en verimli şekilde sanayicinin hizmetine sunarak, kalıcı hizmetler yapmak ana gaye olmalıdır. 43 yıllık OSB tarihinde ilk kez Teşvik, Hibe ve desteklerle yaklaşık 45 Milyon Liralık büyük bir katkı sağlanmıştır. Allah bereketimizi artırsın. Yine bu art niyetli çevreler, üyelerden aidat alınacak gibi bir dedikodu yaymaktalar. Ortaya proje koyamayanların işi, dedikodu yapmaktan öteye geçmiyor" ifadelerini kullandı.
"Sizlere kaliteli hizmet sunmak için, tüm müdürlüklerimiz tek tek gözden geçirilmiştir. Norm kadro çalışması tamamlanmıştır" diye sözlerine devam eden Nursaçan konuşmasını şöyle sürdürdü;
"Daha önce olamayan, Tek Düzen Muhasebe sistemine geçilmiştir. Böylece hesap verebilir bir OSB haline gelinmiştir. Bizler 4 yıl gibi kısa bir sürede OSB´yi edilgen değil, etken, örnek alan değil, örnek alınan bir OSB haline getirdik. Bütün bu başarılı hizmetlerde siz değerli üyelerimizin, emekleri ve katkıları bizim için çok önemliydi. Zira ortak akılla her şeyin üstesinden gelineceğine inandık. Allah´a ne kadar şükretsek azdır. 55 MWp ile Türkiye´nin en büyük Güneş Enerji Santralini bölgemize kazandırdık. Ülkemizin enerji verimliliğinde liderliği üstlendik. Tesisimiz, bölgemize yıllık yaklaşık 11 milyon dolarlık dev bir katkı sağlamaktadır. Bu sayede; OSB´nin geleceği teminat altına alınmıştır. Bu gelir sayesinde OSB´nin sanayicilerimizden aidat almasına da hiç gerek kalmamıştır. Dönemimiz de tamamlanan 38 MWp´lik tesisin piyasa değeri 60 milyon dolar civarındadır. OSB Yönetimi olarak; 2018 yılını ihracat yılı ilan ettik. Dış ticaretin geliştirilmesi adına; Dış Ticaret İstihbarat Merkezi kurulmuştur. Bu merkez de sunulan hizmetler takdirle karşılanmaktadır. Sanayicilerimizin ürünlerini,Yurt dışında, 365 gün sergileyeceği, Türkiye Ticaret Merkezleri kurulması çalışmaları devam etmektedir. Çalışmalar Dubai ve Bosna Hersek üzerinde yoğunlaşmaktadır. Dubai´de kurulacak merkez çalışmaları da tamamlanmıştır. UR-GE ve sektörel kümelenme projelerine ayrı bir önem veriyoruz. Sanayicilerimizden gelen yoğun talep üzerine Fuar projesine karar verdik. Genel kurulda sizlerden aldığımız onayla, 2017 Nisan ayı başında temelini attık. 22 ayda bitirdik. Fuarın, 1´inci etabı olan 18 bin m2´lik kısmı Mart ayı başında hizmete girecektir. İkinci etap 12 bin metrekarenin temeli atılmış olup, 2020 yılında tamamlanmasıyla 30 bin metrekareye ulaşacaktır. Tüm etaplarının tamamlanmasıyla toplamda 60 bin metrekarelik kapalı alanıyla, Şehrimizin ve sanayicimizin hizmetinde olacaktır. İşletilmesi konusunda TÜYAP ile anlaşma sağlanmıştır. Şehrimiz ticareti bu sayede büyük bir canlılık kazanacaktır. Yılda yaklaşık olarak 2 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapacaktır. Bazı dar çevreler yılda 50 haftada, yani her hafta fuar yapılacağını ifade etmektedir. Bu boş ifadeler, gerçeğe dayanmayan, sadece kulağa hoş gelen sözlerden öteye geçemez. Bu boş sözleri söyleyenlerin; Ramazan ayında, resmi ve dini bayramlarda ve yaz aylarında TÜYAP´ın dahi fuar yapmadığından haberleri bile yok. 327 tane OSB arasında istediğiniz bir kişiyi getirin, tarihi rakamlar var mı yok mu? Elbette var. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Türkiye´nin gözde OSB´si olmuştur. Aziz milletimize yakışan yatırımları yaptık, hesap vermekten çekinmedik. Bizim ymnetimimiz devreye girmeden önce tabiri caizse hesapsız, kitapsız bir OSB vardı. OSB tarihinde bizim aldığımız teşvikleri kimse almamıştır. İsraf yapılmadı, veremeyeceğimiz bir hesap yoktur."
Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Oy verme işleminin tamamlanmasıyla yapılan sayımda Tahir Nursaçan 379 oy alarak 3. kez Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Ahmet Hilmi Kürtüncü ise 308 oy aldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Nursaçan güven tazeledi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Fatih Tanrıöver:  “Poşet beyanı gibi ekstra durumların üzerimize kalması dolayısıyla meslektaşlarımız ciddi sorunlar yaşıyor”
Fatih Tanrıöver: “Poşet beyanı gibi ekstra durumların üzerimize kalması dolayısıyla meslektaşlarımız ciddi sorunlar yaşıyor”
Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) Başkanı Fatih Tanrıöver, “Poşet beyanı gibi ekstra durumların üzerimize kalması dolayısıyla meslektaşlarımız ciddi sorunlar yaşıyor” dedi.
Saadet Partisi ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı
Saadet Partisi ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı
Başkan Arıkan: "Kutuplaştırıcı değil, kucaklayıcı bir siyaset anlayışına sahibiz"
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki oldu
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki oldu
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki oldu.
Ak Parti´den MHP´ye Ziyaret
Ak Parti´den MHP´ye Ziyaret
AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığına iadeyi ziyarette bulundu.
Ayşe Kamçı ´Sıfır Atık Projesi´ Tanıtım Programına Katıldı
Ayşe Kamçı ´Sıfır Atık Projesi´ Tanıtım Programına Katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ´Sıfır Atık Projesi´ kapsamında yürütülen çalışmalar tanıtıldı.
Balıkçılarda ‘Palamut´ yoğunluğu
Balıkçılarda ‘Palamut´ yoğunluğu
Balıkçı Kutlay Yılmaz: “Hafta sonu 200 kasa palamut satıyoruz”
Milletvekili Ersoy, "Kayseri teşvik programlarından adil olarak yararlanamıyor"
Milletvekili Ersoy, "Kayseri teşvik programlarından adil olarak yararlanamıyor"
MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, TBMM Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmasında, Kayseri´nin teşvik programlarından adil bir şekilde yararlanamadığını ifade etti.
AK Partili Özhaseki: "-İstanbul´da bir iki ilçe belediyesini PKK´nın uzantılarına verelim, büyükşehiri bize verin- yönünde dedikodular var"
AK Partili Özhaseki: "-İstanbul´da bir iki ilçe belediyesini PKK´nın uzantılarına verelim, büyükşehiri bize verin- yönünde dedikodular var"
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Ba AK Parti Yerel Yönetimlerden S şkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhur İttifakı´nın yerel seçimlerde de devam etmesi gerektiğini belirterek, "Bazı dedikodular var. O dedikodular neler?
 Özdemir: “Seçimlere yarın yapılacakmış gibi hazırız”
Özdemir: “Seçimlere yarın yapılacakmış gibi hazırız”
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir ve MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok Kayseri Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU HALK GÜNÜNDE
İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU HALK GÜNÜNDE
AK Parti İl Başkanı Şaban ÇOPURĞLU ve yönetim kurulu üyeleri halk gününde vatandaşlar ile bir araya geldi.
Akşener´in danışmanı istifa etti
Akşener´in danışmanı istifa etti
İYİ Parti´nin Kurucular Kurulu Üyesi olan ve partinin Genel Başkanı Meral Akşener´in danışmanı olan Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşçı, istifa ettiğini açıkladı
Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Arıkan, “Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var”
Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Arıkan, “Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var”
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Kayseri İl Başkanı ve yönetimi, Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığını ziyaret etti.
MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK´UN 2018-2019 ÖĞRETİM YILI MESAJI
MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK´UN 2018-2019 ÖĞRETİM YILI MESAJI
MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımlandı.
İL BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YAHYALI´DA
İL BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YAHYALI´DA
AK Parti il başkanı Şaban Çopuroğlu ve yönetim kurulu üyeleri Yahyalı ilçe teşkilatını ziyaret etti.
Telif

Tüm Hakları Saklıdır. 
Bu sitede yayınlanan tüm haber ve materyellerin hakları firmamıza aittir izinsiz kopyalanması yada yayınlanması yasaktır.

GÜNCEL
SİYASET
EĞİTİM
BELEDİYE
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
BELEDİYE
SAĞLIK
YAŞAM
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
206919-1. İCRA DAİRESİ -18.12.2015
206919-1. İCRA DAİRESİ -18.12.2015
206919
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İki nimet vardır ki, insanların çoğu onların kıymetini hakkıyla takdir edemezler: onlardan biri sıhhat, diğeri de boş vakittir.

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
TEL: (0352) 221 21 61 - 222 54 06
FAKS: (0352) 221 26 56
Sahabiye Mahallesi Yıldırım Cad. Ulak Sk. Erdoğan Apt. Kat: 2 No: 4
www.buyukkayseri.com   e-mail: buyukkayseri@gmail.com
Son Yorumlananlar