GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

KİLCİ'Yİ KAYBETTİK

21.06.2020 22:06:00

25. dönem Kayseri  Milletvekili ve Ticaret Odası eski Başkanı Hasan Ali Kilci bugün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

25. dönem Kayseri  Milletvekili ve Ticaret Odası eski Başkanı Hasan Ali Kilci bugün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. 23 gündür özel bir hastanede yoğum bakımda yatan Hasan Ali Kilci yaşam mücadelesini kaybettti.

Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem Kayseri Milletvekili, Kayseri Ticaret Odası eski Başkanlarından Hasan Ali Kilci, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
28 Mayıs tarihinde astıma bağlı kalp krizi geçirerek yoğun bakımda tedavi altına alınan Kilci, 13 Haziran 2020 Cumartesi günü beyine pıhtı atması sonucu bitkisel hayata girmiş ertesi gün beyin ameliyatına alınmıştı. Doktorlarının, “umudumuzu kaybetmedik” açıklaması yaptığı Kilci, 21 Haziran 2020 Pazar günü nabzının düşmesi ve beyin ölümü gerçekleşmesi sonucu vefat etti.

Büyük Kayseri Gazetesi olarak merhum Hasan Ali Kilci'ye Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Hasan Ali Kilci kimdir...
20 Şubat 1951 yılında Kayseri'de doğdu. Baba adı Derviş, anne adı Akkadın'dır. Azerbaycan Devlet Beden Eğitimi Enstitüsü Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. Kayseri'de amatör futbol antrenörlüğü ve yöneticiliği de yaptı. Kayseri Ticaret Odası'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Ticaret Odaları Komisyon Üyeliği, Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, İKV (İktisadi Kalkınma Vakfı) Yönetim Kurulu Üyeliği, DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Yönetim Kurulu Üyeliği, Kayseri Serbest Bölge Başkan Yardımcılığı, DMT (Dünya Ticaret Merkezi) Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. ABİGEM (Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi), KTO Turizm İşletmesi ve TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı yaptı. Ayrıca birçok ekonomik ve sosyal kuruluşta yönetim kurulu üyeliği ve başkanlıklar yapmıştır.  Kayseri Erciyesspor ve Kayserispor Kulüplerinde teknik adam, yönetici, asbaşkan ve başkan olarak görev aldı. Hasan Ali Kilci, 2015 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden 25. Dönem Kayseri Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. 7 Haziran 2015 ile 1 Kasım 2015 tarihleri arasında Milletvekili olarak hizmet etti. Hasan Ali Kilci, Kilci Gıda A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Kilciler Grup A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yaptı.Anahtar Kelimeler: KİLCİ' KAYBETTİK