SPOR

SPOR Haberleri

KAZAKİSTAN’DAN, “METİN BABA”YA SEVGİLERLE

11.06.2020 22:13:00

Kazakistan Milli Takımı ve Erciyesspor’un eski futbolcusu Ali Aliyev, ülkesinde kazandığı şampiyonluk kupasını ilginç bir tişört giyerek Genel Yayın Yönetmenimiz Metin Sönmez’e armağan etti.

  Bir dönemde Erciyesspor’da forma giyen Kazakistan Milli Takımı eski futbolcusu Ali Aliyev, Genel Yayın Yönetmenimiz Metin Sönmez’e sevgisini çok farklı biçimde dile getirerek, gündem oluşturdu.

  Türkiye’de Akçaabat Sebatspor, Erciyesspor ve Kartalspor gibi takımlarda forma giydikten sonra, ülkesine dönen ve aktif futbol yaşantısının ardından teknik direktörlük kariyerine adım atan Ali Aliyev, oluşturduğu futbol akademileri ve alt ligden aldığı takımı Süper Lig’e taşıyarak, Kazakistan’da başarılı işlerin altına imza atmayı sürdürüyor.

  Türkiye’yi ve Kayseri’yi özlediğini ilk fırsatta ziyarete geleceğini ifade eden başarılı Kazak teknik adam, Genel Yayın Yönetmenimiz  Metin Sönmez’in kendisinde çok özel bir yere sahip olduğunu  sergilediği tavırla ortaya koydu. Kazakistan’da düzenlenen  Children Football League turnuva sonrası kardeşi Aliyev Pirali ile birlikte antrene ettikleri takımın şampiyonluk kupasını kaldırırken, özel olarak yaptırdığı “Metin Baba” yazılı tişörtü giyerek Sönmez’e selam çakması dikkatlerden kaçmadı.

  Ali Aliyev, Metin Sönmez ile yıllardır sevgi bağının devam ettiğini ve hiç kopmadığını ifade ederek, “Kendisine sevgimi bir şampiyonluk kupası sonrasında böyle dile getirmek istedim,” diye konuştu. Genel Yayın Yönetmenimiz de, Aliyev’in jesti karşısında fevkalade duygulandığını belirterek, “Futbol bir gün biter… İnsan olarak kalabilmektir güzel olan” dedi. (Haber: Memduh BORAZAN)