KAYSERİ’DE Kİ SPOR SAHALARI MECLİS GÜNDEMİNDE

9.08.2020 11:40:00

MHP’li Özdemir, Kayseri’deki futbol sahalarını Meclis gündemine taşıdı.

Kayseri MHP Milletvekili İsmail Özdemir, spor branşlarından futbol konusunda gençlerin ilgisini ve Kayseri ile beraber Türk futbolunun ileri noktaya taşınabilmesi için altyapıya yatırım yapmanın son derece önemli olduğunu, bu kapsamda da nitelikli futbol tesislerinin varlığının önemli olduğunu belirterek, futbol sahalarını Meclis gündemine taşıdı.

 Milletvekili Özdemir, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde, Kayseri’nin Türk futboluna katkısının büyük olduğu ve yeni nesile yatırım yapmanın Türk futbolu açısından önemli olduğunu belirterek, “Kayseri’de kaç tane doğal çim futbol sahası vardır?” sorusunu sordu.

 MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na şu soruları da yönelterek cevap istedi:

“Kayseri’de kaç tane sentetik çim futbol sahası vardır? Kayseri’de kaç tane toprak futbol sahası vardır? Bakanlığınızca 2020-2023 yılları arasında Kayserili hemşerilerimizin hizmetine sunulmak üzere yapılması planlanan futbol sahası var mıdır?”