GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

''GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ ÇOCUKLAR, GÜNEŞLİ GÜNLER GÖRECEĞİZ''

17.06.2020 15:32:00

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü Ziyaret ederek; kadına şiddet, kadın cinayetleri, çocuk istismarı, ve engelli hakları ile ilgili görüşme yaptı.

Şehrimiz de ve ülkemizde kadına şiddetin gün geçtikçe arttığını, kadına ve çocuğa zarar veren, fiziksel, cinsel psikolojik ve sosyal şiddet uygulayanlara artık dur denilmesi gerektiğinin altını çizen CHP İl Başkanı Ümit Özer,  kadına yönelik şiddetin önlenebilmesi ve şiddetle mücadele edilebilmesi için temelinde yatan sorunların belirlenmesinin ve ortak akıl ile harekete geçilerek, gerekli tedbirlerin önceden alınmasının gerektiğini belirtti.
Özer:  ''Koruyucu tedbir kararlarının bugüne kadar işe yaramadığını hepimiz çok iyi biliyoruz, önemli olan şiddete ve istimara engel olmak, çocuklarımıza ve kadınlarımıza fiziksel, cinsel, ruhsal, şiddet uygulatmamak için gerekeni önceden yapmaktır'' 
Şiddetin altında yatan sebeplerin büyük kısmının bozulan toplum yapımızdan kaynaklandığını belirten Özer; ekonomik sıkıntılar, maddi kaygılar ve  öğrenim  durumu da, maalesef şiddete ve istismara yatkınlığı artırıyor. Kayseri ilimiz de kadına şiddetin en çok görüldüğü illerden biri, bu anlamda Kayseri'de daha çok çalışmamız gerektiğini vurgulayan Özer; Kadın haklarının en büyük savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak elimizden geleninin en fazlasını yapmakla yükümlüyüz.. Kadınlarımız, çocuklarımız ve engelli vatandaşlarımız asla yalnız değillerdir, engelli vatandaşlarımız bir çok hakka sahiptir fakat günümüzde bunu lütufmuş gibi gösterenlere buradan seslenmek istiyorum, engellilere ve ihtiyaç sahibi ailelerimize sunulanlar lütuf değil haktır!
Kadın sığınma evleri hakkında da bilgi alan Ümit ÖZER; orada ki kadınlarımız el işleri yapıyor, birşey üretmek için ve ekonomik gücünü kazanabilmek için çalışıyorlar, onlara acilen istihdam sağlanmalı, destek olunmalıdır, şiddet gören istismara uğrayan hiçbir kadınımız hiç bir çocuğumuz yalnız değildir. Maddi ve manevi tüm desteklerimizi var gücümüzle vermek zorundayız, yok saymaz ve yok saydırmayız, onların haklarını savunmak için daima hazırız! 
Kayseri'de kadına şiddeti ve istismarları bitirmek için var gücümüzle çalışacağız, mağdur etmemek için çabalayacağız, mağdur olanların ise sesi olacağız. Adalet mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz diyen ÖZER '' Cumhuriyet Halk Partisi sizlerin daima yanında, daha güçlü olmak için el ele vereceğiz. ''Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz'' diyerek sözlerini tamamladı.