GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

GURUR GÜNÜ

26.09.2019 17:50:00

Hayırsever Büyüknalbant ailesi tarafından Türkan- Mehmet Büyüknalbant adına yaptırılan Çocuk Acil Ünitesi, Erciyes Üniversitesi Mustafa Eraslan -Fevzi Mercan Çocuk Hastanesinde düzenlenen törenle hizmete girdi

Erciyes Üniversitesi Kampüsü içerisende dün yapılan açılış törenine Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ERÜ Rektörü Prof.Dr. Mustafa Çalış, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, KTO Başkanı Ömer Gülsoy, ERÜ'nün dekanları, ögretim üyeleri,  idamları ve medya mensuplarıyla Büyüknalbant ailesinin katıldığı törende hastanenin ayda 10 bin çocuga baktığı, hastaneye Kayseri'nin yanı sıra çevredeki  Adana, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat gibi illerden de çocuk hastaların geldiği o nedenle, acil ünitesinin önemine vurgu yapıldı.  Vali Sehmuş Günaeydın, hayırsever katkısının Kayseri ve ülke için ne denli önemli olduğunu belirterek KANKA tarafından , Çocuk hastanesinin yanı başına yaptırılan  Çocuk Kemik İliği Hastanesinin ülke için ne denli gerekli olduğunu dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh bayakkılıç'ta bundan böyle Kayseri'ye sadece hayırseverlerin değil, devletinde çeşitli alanlarda katkı koyacağından söz etti. Büyüknalbant ailesi adına konuşan işadamı Yılmaz büyüknalbant ise bir süre önce yitirdikleri annesi Türkan Büyüknalbant ve babaları Mehmet Büyüknalbant adına böyle bir hayır işine girdiklerini, aile olarak katılımcılara teşekkür etti.

HAYIRSEVERLERiMiZ GURUR KAYNAĞIMIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Fevzi Mercan-Mustafa Eraslan Çocuk Hastanesi’ne Hayırsever Büyüknalbant ailesi tarafından yapılan Acil servisin açılışına katıldı. Başkan Büyükkılıç, açılışta duygu dolu bir konuşma yaparak hayırseverlerin şehrin en önemli değerleri olduğunu belirtti.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Fevzi Mercan-Mustafa Eraslan Çocuk Hastanesi’ne Hayırsever Büyüknalbant ailesi tarafından yapılan Türkan-Mehmet Büyüknalbant acil servisinin açılışında Hayırsever Mehmet Büyüknalbant ile yan yana oturdu. Mehmet Büyüknalbant’ın kendisi için çok değerli olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, hayırseverlerin Kayseri için önemini vurgulayarak, “Hayırseverlerimiz, Kayseri’nin güzel insanları iyi ki varsınız. Hepinizin ellerinden öpüyorum. Gurur kaynağımızsınız. Büyüknalbant ailesi de hayırsever ailelerimizden birisi. Biz Mehmet Amcamızın elinde büyüdük. Beni dördüncü evladı olarak nitelendirdi. Mirasa da ortak olduğumu söyledi. Ben burada miras hakkımdan vazgeçiyorum ve Kansere Karşı Birlik Derneği (KANKA)’ya yardım etmelerini istiyorum” dedi.
Erciyes Üniversitesi’nin de Kayseri’nin gurur kaynağı olduğunu dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Erciyes Üniversitesi Hastanesi uluslararası sağlık hizmetleri açısından da akredite bir kuruluşumuz. Sağlık turizminde amacımız daha etkili olmak. Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. (USHAŞ) Genel Müdürü ile görüşmelerimde Kayseri’ye temsilciliğin açılmasını istedik. USHAŞ’ın temsilciliğini ya da bürosunu havaalanında açalım dediler. Türkiye kabına sığmıyor, Kayseri de bundan nasibini alıyor. Sağlık turizminin gelişmesi için gayret gösterirken sağlık kurumlarımıza güvenerek bu çalışmaları yapıyoruz. Hayırseverlerimize teşekkür ederken devletimizden de daha fazlasını hak ettiğimizi ifade etmek istiyorum. Bu manada Ankara’ya her gittiğimizde bir şeyler alarak geliyoruz. Bunu sürdürmeye devam edeceğiz. Ekim ayında Sayın Cumhurbaşkanımızdan Kayseri’nin hak ettiği müjdelerin geleceğine inanıyorum” diye konuştu. Başkan Memduh Büyükkılıç, sözlerinin sonunda Kayseri’deki birlik, beraberlik ve dayanışmanın bu şehrin bereketi olduğunu söyledi.Anahtar Kelimeler: GURUR