FACİANIN ADI CÜNEYT ÇAKIR

27.07.2020 13:15:00

Ha 6 yıl önce ha 6 yıl sonra hiç fark etmiyor. Çakır ve ekibi 2014 yılı ve 2020 yılında Kayserispor'u küme düşürdü.

2019-2020 sezonunda Süper Lige veda ederek TFF 1.Lige düşen temsilcimiz Hes Kablo Kayserispor’da moraller bozuk.  Ligin 34.haftasında sahasında Trabzonspor’a 2-1 mağlup olarak 32 puanla sezonu tamamlayarak lige veda eden Sarı-Kırmızılı  camiada hakem Cüneyt Çakır’a ve VAR Hakemi Halil Umut Meler’e tepki her geçen gün artarak devam ediyor. Hes Kablo Kayserispor’u 2013-2014 sezonu ve 2019-2020 sezonunda düşüren hakem olarak Cüneyt Çakır ve ekibi tarihe geçti.

2013-2014 sezonunda İstanbul’da oynanan Beşiktaş- Kayserispor maçında görev yapan Cüneyt Çakır ve ekibi Kayserispor’u doğramış ve Sarı-Kırmızılılar o sezon lige veda etmişti. Sezon bu kez 2019-2020 sezonunda Kayseri’de oynanan Kayserispor-Trabzonspor maçında görev yapan Çakır ve ekibi bir kez daha Kayserispor’u doğradı ve Sarı-Kırmızılılar yine ligde veda etti. Bu iş gerçekten tesadüf  değil olamazda , Cüneyt Çakır ve ekibi MHK tarafından görevlendirilmiş ve verilen talimatları uygulayarak koca şehrin bir yıllık emeğini yine çaldı.

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Metin Sönmez,  07 Nisan 2014 tarihinde Cüneyt Çakır hakkında yazdığı köşe yazısı 2020 yılında da aynısı oldu. İşte o köşe yazısından alıntılar;

Bu futbol vurgunu değil, elit hakem(!)… Cüneyt Çakır’ın çelmesiydi.

Kayserispor’un elini-kolunu bağlayıp döven Çakır, yetinmedi, kızılcık sopasını eline aldı görevine devam etti..

77’de Abdullah Durak, ceza alanı içinde İsmail Köybaşı tarafından müessir fiil ile yere yapıştırıldı, Bay Çalan sırıttı ve “Oyna” dedi… Bu penaltının da sana-bana göresi yok… Ve şimdi bu Bay Çalan Dünya Kupası’nda Brezilya’da görev yapacak iyi mi?

Böyle maç yönetsin, yemin olsun ki statların civarında su bile sattırmazlar. Şu yönettiği maçı görsünler, turist olarak dahi Brezilya’ya sokmazlar… Kendisinin yerinde olsam, bu maçı oturur izlerim ve derim ki: “Ben hakemliği bıraktım, böyle maç yönetilmez…” Hâsılı dostlar,  ben gördüm görmesine de… Böylesine ilk kez tanıklık ettim… Bir takımının hakem tarafından bu denli futbol tecavüzüne uğradığını, beş karış açıkağızla izlemek zorunda kalmak ne acı değil mi?..

Türkiye’de kızılca kıymetin en büyüğü kopar ve Bay Çalan düdüğünü en elit biçimde asmak zorunda kalırdı…  Eeee, tüm bunlar Kayserispor’un başına geldiyse… Aman canım boş verin gitsin!!!

(Haber-Foto: Memduh BORAZAN)

 

 

 
Anahtar Kelimeler: FACİANIN CÜNEYT ÇAKIR