ÇOLAKBAYRAKDAR, “HİZMETLERİMİZLE KOCASİNAN GELİŞİYOR, KAYSERİ KAZANIYOR”
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan ve Melikgazi meclis üyeleriyle bir araya gelerek, ‘Yeni Kocasinan´ için hayata geçirilen çalışmaları ve hazırlanan vizyon projeleri anlattı.
Tarih: 8.11.2018 10:39:26/ 124okunma / 0yorum

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan ve Melikgazi meclis üyeleriyle bir araya gelerek, ‘Yeni Kocasinan´ için hayata geçirilen çalışmaları ve hazırlanan vizyon projeleri anlattı. Kocasinan´ı Kayseri´nin yeni yüzü yapmak için farklı projeler ve yatırımlarla çok büyük mesafe aldıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar,  yapılan yatırımlar sayesinde geleceğin Kocasinan´da şekillendiğini söyledi.

Kocasinan ve Melikgazi belediye meclis üyeleri ile AK Parti Kocasinan ve Melikgazi ilçe başkanlarını Erciyesevler tesisinde misafir eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, göreve geldiği günden bu yana  ‘Kocasinan´ için yaptığı hizmetleri ve yapılacak olan projeleri sunum eşliğinde anlattı. Kocasinan´ı hak ettiği şekilde daha ileri noktalara taşımak için yoğun gayret sarf ettiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak belediyecilik faaliyetleriyle ilgili yenilikçi hizmetlere imza attıklarını ifade etti.

“İLKLERİ YAPAN BELEDİYE OLARAK KOCASİNAN´A DEĞER KATIYORUZ”

Kocasinan´a vizyon katan projeleri tek tek anlatan Başkan Çolakbayrakdar, “İlkleri yapan belediye olarak ilçemizde 3 buçuk yıl içerisinde yaptığımız hizmetlerle Kocasinan´a değer kattık. Bu çerçevede en önemli başlıklarımızdan birisi olan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla mahallerimizin ihtiyaçları doğrultusunda fiziki yenilemeyle birlikte sosyal bir dönüşümü de gerçekleştirmiş oluyoruz. Kentsel dönüşüm alanlarından Ahi Evran Mahallemizde 215 adet ruhsatsız yapı, vatandaşlarımızın rızasıyla yıkıldı. Birinci etap inşaatına başladığımız mahallemizde yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Burada Kayseri´de bir ilk olan Ekolojik Köprü Projesini de hayata geçireceğiz. Sürecin hızlı işlediği Ziya Gökalp Mahallemizde ise ilk anahtar teslimini yaptık. Diğer konutlarımızın yapımını da hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Seyrani Mahallemizde bulunan 47 etaptan belediyemiz eliyle ve müteahhitler tarafından yapılacak olan ilk 9 etap çözüme kavuşmuş durumda. Bu etaplarda bulunan toplam 12 bloktan oluşan konutlar için inşaatlara başlatmış bulunuyoruz. Yunus Emre Mahallesi´nde ise 6 bloktan oluşan konutların inşaatı hızla devam ediyor. Vatandaşlarımızın bizlere olan güveniyle, Uğurevler bölgesinde bir yandan yeni konutlar inşa ederken diğer yandan ise yeni anlaşmalar gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

“FARKLI KONSEPTİYLE YENİ NESİL SANAYİ SİTESİ KAZANDIRACAĞIZ”

Sanayi sitesi konusunda yeni nesil konseptiyle kentsel dönüşüm gerçekleştireceklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “ Cırgalan tarafına kazandıracağımız yeni sanayi sitesiyle bölgedeki dağınık sanayi sitelerini bir araya toplamayı amaçlıyoruz. Yaklaşık 2 buçuk milyon metrekare alan üzerinde kurmayı planladığımız çalışmamız, proje aşamasındadır´ dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, Kuşçu Marina Bölgesi için de ayrı bir parantez açarak, özellikle hobi faaliyetlerinin yer alacağı bir sosyal yaşam merkezi oluşturmayı düşündükleri projenin detaylarını Belediye Meclis üyeleriyle paylaştı.

 

 

“VİZYON PROJELERİMİZİ, ‘SOSYAL ODAKLI´ BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Kocasinan Belediyesi olarak her kesimden vatandaşlar için farklı projeler ürettiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Özellikle ‘Sosyal belediyecilik´ anlayışıyla hayata geçirdiğimiz ‘Kocasinan Akademi´ ile eğitim, sosyal, kültür, sanat, spor gibi hayatın her alanında gerek duyulan faaliyetlerle bölge sakinlerimize daha iyi ve daha kaliteli hizmet veriyoruz. İlçemize, Kocasinan Akademi çatısı altında kadınından erkeğine, gencinden yaşlısına herkese hitap eden modern tesisler kazandırıyoruz. Ayrıca pazar yerlerimizi de hem yeniliyor, hem de modernize ederek günün koşullarına uygun hale getiriyoruz.”

“KAYSERİ´NİN KİMLİĞİNİ YANSITACAK PROJELERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Kayseri´nin değerlerine bağlı kalarak yeni projeler ürettiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Şehrimizin kültürel kimliğine uygun yatırımlar yapıyoruz. Taksi durakları, muhtar evleri, şadırvanlar, mescid gibi şehrin kimliğini yansıtan tip konseptte yapılar oluşturuyoruz. Böylece yaptığımız projelerle şehrin doğal, tarihi ve kültürel değerlerine de sahip çıkmış oluyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalar, geçmişimizi geleceğe taşıma noktasında önemli bir yer tutmaktadır. General Emir İlkokulu ve Kalaycı Camii gibi tarihi mekanlarımızın restorasyon çalışmalarını tamamlayarak, günümüze kazandırdık. Çandır ve Himmetdede Camilerinin restorasyon çalışmaları devam ederken, Hoca Hasan Medresesi ve Birlik Hamamı gibi tarihi mekanlarımızla ilgili proje hazırlıklarımız devam ediyor” diye konuştu.

Asfalt şantiyesi hakkında da bilgi veren Başkan Çolakbayrakdar, “2017 yılında Kayseri´de en yüksek kapasiteye sahip olan ve teknolojik yapısıyla dünya standartlarında asfalt üreten Asfalt Plenti´ni hayata geçirdik. Asfalt plentiyle yılda yaklaşık 15 Milyon TL tutarında tasarruf sağladık. Bu sayede 2015 yılında 86 kilometre, 2016 yılında 100 km, 2017 yılın 180 km, 2018 yılının 10 ayında ise 153 km yol yaptık. Bu oranı her geçen yıl artırarak devam ettiriyoruz. Nihayetinde Kocasinan sınırları içerisinde yenilenmeyen yol kalmayacak” şeklinde konuştu.

Yeni Kocasinan için ilçede büyük bir değişim, yenilik ve gelişim yaşandığına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Çalışmalarımız tamamlandığında Kocasinan, daha da güzelleşecek ve hak ettiği noktaya kavuşacak. Kocasinan, Kayseri´nin yeni yüzü olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

Sunumu büyük bir dikkatle takip eden meclis üyeleri ise yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Çolakbayrakdar´a teşekkür etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
324 daire Aralık Ayında Teslim Edilecek
324 daire Aralık Ayında Teslim Edilecek
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımı tamamlanan 324 dairenin hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.
Başkan Çelik, 30 Ağustos Bulvarı´ndaki asfalt çalışmalarını takip etti
Başkan Çelik, 30 Ağustos Bulvarı´ndaki asfalt çalışmalarını takip etti
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezi ve ilçelerde asfalt çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Kocasinanlı Belediyesi okul servislerini dezenfekte edecek
Kocasinanlı Belediyesi okul servislerini dezenfekte edecek
Kocasinan Belediyesi öğrencilerin okula gidiş gelişlerinde kullandıkları servislerde dezenfekte uygulaması başlattı.
Başkan Çelik, 153 Kayseri İletişim Merkezi´ni ziyaret etti
Başkan Çelik, 153 Kayseri İletişim Merkezi´ni ziyaret etti
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Alo 153 Kayseri İletişim Merkezi´ni ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesi´nin çağrı almada, yönlendirmede ve geri dönüşlerde ne denli hızlı olduğunu ortaya koydu. Başkan Çelik, her alanda vatandaşlara konforlu bir kent hayatı sunmak için çalıştıklarını söyledi.
Melikgazi´de İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri
Melikgazi´de İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince Belediye çalışanlarına Hizmet İçi Eğitim Seminerleri verildiğini söyledi.
Çiftçi dostu Başkan´a tam destek
Çiftçi dostu Başkan´a tam destek
Kayseri´deki ziraat odaları ve hayvancılıkla ilgili birliklerin Başkanları Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´in tarım ve hayvancılığı desteklemek için yaptığı çalışmaların devamı için destek ziyaretinde bulundular.
GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRIYOR
GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRIYOR
Bünyan Belediyesi tarafından uygulamaya geçirilecek proje ile eski kıyafet ayakkabı ve tekstil ürünleri toplanarak geri dönüşüme kazandırılacak.
YATIRIMCI BÜYÜKŞEHİR UYUMLU MECLİS
YATIRIMCI BÜYÜKŞEHİR UYUMLU MECLİS
Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Çelik yönetiminde toplandı
Başkan Çolakbayrakdar gözyaşlarını tutamadı
Başkan Çolakbayrakdar gözyaşlarını tutamadı
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar 44 ayda gerçekleşen yatırımlar hakkında bilgiler verirken; "116 mahallede adım atmadığımız, hizmet götürmediğimiz yer kalmadı" dedi.
 Çaybağları Vadisi Melikgazi korumasında
Çaybağları Vadisi Melikgazi korumasında
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Çaybağları Vadisi alanının doğal SİT alanı olarak koruma alanı altına aldıklarını bildirdi.
Kocasinanlıların kırk yıllık yol hayali gerçek oldu
Kocasinanlıların kırk yıllık yol hayali gerçek oldu
24 saat prensibiyle hizmet atağını sürdüren Kocasinan Belediyesi, Yavuzlar, Gaziosman ve Yunus Emre Mahallelerine kesintisiz bağlantı sağlayacak yeni yolu tamamlayarak, vatandaşların hizmetine sundu
Çelik: "Tarımsal değeri artıracak projeler yaptık"
Çelik: "Tarımsal değeri artıracak projeler yaptık"
Kayseri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne atanan Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´i ziyaret etti. Ziyarette Büyükşehir Belediyesi´nin tarım ve hayvancılığa verdiği desteklerden bahseden Başkan Çelik, tarımsal değeri artırarak çiftçilerin ekonomisine katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.
ULUSLARARASI KALİTEDE TEK DAĞ ERCİYES
ULUSLARARASI KALİTEDE TEK DAĞ ERCİYES
Erciyes Kış Sporları Merkezi´ne ISO 9001 ve Uluslararası kalitenin simgesi IQ Net Belgesi verildi
Öğrencilerden Başkan Öztürk´e Anlamlı Ziyaret
Öğrencilerden Başkan Öztürk´e Anlamlı Ziyaret
Yahyalı Ali Elmacı Ortaokulu öğrencileri 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Yahyalı Belediye başkanı Esat Öztürk´ü makamında ziyaret etti.
Telif

Tüm Hakları Saklıdır. 
Bu sitede yayınlanan tüm haber ve materyellerin hakları firmamıza aittir izinsiz kopyalanması yada yayınlanması yasaktır.

GÜNCEL
SİYASET
EĞİTİM
BELEDİYE
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
BELEDİYE
SAĞLIK
YAŞAM
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
208198-KAYSERİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ19-12-15
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
205999-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-18.12.2015
206919-1. İCRA DAİRESİ -18.12.2015
206919-1. İCRA DAİRESİ -18.12.2015
206919
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
206185-T.C KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN-18.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202154-KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş.-11.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
202193 -ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ10.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-07.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
190380-KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN-04.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
195530-KAYSO-01.12.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-27.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
188892-MELİKGAZİ BELEDİYESİ-23.11.2015
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
179180-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI-15.11.15
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177142-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177219-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
177234-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ´NDEN -11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
178375-1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ-11,11,2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
177792-TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş-11.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
175741-KAYSERİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ-09.11.2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
172759-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ONARIMI-05-11-2015
DOLAR
5.4625
EURO
6.1622
Kayserİ Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
-3°
Cuma
Bulutlu
-4°
Cumartesi
Bulutlu
-2°
Pazar
Fırtına
10°
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Affetmek, zaferin zekâtıdır.

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
TEL: (0352) 221 21 61 - 222 54 06
FAKS: (0352) 221 26 56
Sahabiye Mahallesi Yıldırım Cad. Ulak Sk. Erdoğan Apt. Kat: 2 No: 4
www.buyukkayseri.com   e-mail: buyukkayseri@gmail.com
Son Yorumlananlar