"BU ŞEHRE NE YAKIŞIRSA O DİYENLER" BİR ARAYA GELDİ

21.03.2022 10:53:00

Avrupalı Kayserililer Birliği Kayseri'de bir araya geldiler

Kayseri için 2013 yılından bugüne kadar maddi ve manevi birçok sosyal yardım ve aydınlatma projesine imza atan merkezi Almanya Köln’de bulunan Avrupalı Kayserililer Birliği kurucu üyeleri ve Genel Başkan Muzaffer Polat öncülüğünde Kayseri'de bir araya geldi. Toplantıya yönetim kademesi dışında uzun yıllar Avrupa'da yaşadıktan sonra Kayseri'ye kesin dönüş yapan ve halen Kayseri'de ikamet eden 60 civarında kişi katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını uzun yıllar Avrupa da kaldıktan sonra Kayseri’ye yerleşen,  Kayseri Üniversitesi Dış ilişkiler koordinatörü Bircan Öztaş yaptı. Öztaş konuşmasında, "Gurbetçinin dilinden gurbetçi anlar felsefesiyle yola çıkarken Kayserilinin bütün Avrupa’da da kolu kanadı olmayı hedefliyor ve üye sayımızı Avrupa’nın diğer şehirlerine de taşıyarak sağlıklı büyümeyi hedefliyoruz" dedi.  Daha sonra Birlik Genel Başkanı Muzaffer Polat konuştu. Polat, "Evet maddi anlamda gücümüz oranında birçok sosyal projeye imza attık ama Genel sekreterimiz Makina Yüksek Mühendisi Mustafa Duman ve yönetim kurulumuzdaki üyelerimizin önderliğinde Erasmus ve eğitim gibi çok daha önemli konularda güzel işler yaptık ve yapmaya devam edip bu şehirden Avrupa’ya giden herkesin destekçisi olmaya devam edeceğiz. Bunun için şehirde yaşayan herkesten daha samimi bir ilgi ve gayet bekliyoruz" dedi.

Toplantıya katılan kesin dönüş yapan gurbetçilerin burada yaşadıkları sorunların ele alındığı toplantı 4 saat sonra gelecekte yapılmak istenen projelerden bahsederek tamamlandı.
Anahtar Kelimeler: " ŞEHRE YAKIŞIRSA DİYENLER" ARAYA GELDİ