GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

“BİLLBOARD BELEDİYECİLİĞİNİN SONUCU” 

21.06.2020 14:59:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, “Sel felaketinin yaşandığı ilçelerde vatandaşların zararının bir an önce tespit edilerek, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi gerekiyor.” dedi.

Kayseri’nin Kocasinan ve Develi ilçelerinde meydana gelen sel baskınlarının ardından harekete geçen CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, yaşanan mağduriyetlerin bir an önce giderilmesini istedi.

İlçe başkanlarından yaşanan sel baskınları hakkında bilgi alan Özer:

“Develi ilçemizdeki sel nedeniyle; Erciyes'ten gelen Çevreyolundan Sindelhöyük Bozburun mevkiine kadar bulunan kabak tarlalarını ve ekinleri sel vurduğunu, tarlaların tamamen zarar gördüğünü üzülerek öğrendik, Ekinlerin büyük bir çoğunluğu selden zarar görmüş. Bölgede bir petrol istasyonunu su basmış ve üniversitenin duvarı sel nedeniyle yıkılmış. Yine Aşık Seyrani Mahallemizde selden zarar gören konutlar var. 2009 yılında yine benzer bir sorun yaşandı. O dönemde taşkın kanal için proje hazırlandı, bütçe ayrıldı ama maalesef yapılmadı. Yani bu yaşadığımız sorun göz göre göre meydana geldi. Elbette doğal afetleri önleyemezsiniz ama alınacak tedbirlerle zararı en aza indirebilirsiniz. Doğayı talan edip, dere yataklarına binalar dikip sonrada doğal afet demek, iş bilmemektir. Argıncık’ta oturan bir vatandaşımız, sel nedeniyle  evinin sular altında kaldığını fakat hiçbir yerel yöneticiden yardım alamadığını dile getirerek bizden yardım istedi, Kocasinan ilçe Başkanımız ve Belediye Meclis Üyemiz aracılığı ile su tahliye işlemleri için bölgeye vidanjör çağrılıp vatandaşımızın mağduriyeti giderilmiştir”

İl Başkanı Özer, “Bu yaşananlar Kayseri’de billboard belediyeciliği olduğunun ispatıdır, kriz yönetebilecek bir afet merkezi şarttır, alt yapı sorunlarının şehrimizi getirdiği son nokta apaçık ortadadır, siyasi irade görevini yerine getirmelidir” dedi.