GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

BAKİ ERSOY, HALKIN SESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR!

1.04.2020 14:20:00

Milletvekili Baki Ersoy, halkın sorunlarını gündeme getirmeye devam ediyor. Kayseri halkı tarafından sevilen Ersoy, bu kez de esnaf, iş adamları ve sanayicilerin 2020 yılı aidatının bir yıl için tahsil edilmemesini Rıfat Hisarcıklıoğlu'na talep etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, koronavirüs (covid-19) salgını nedeniye zor durumda olan esnaf, iş adamları ve sanayiciler için bağlı oldukları Ticaret Odaları, Sanayi Odaları ve Ticaret Borsaları’nın 2020 yılı aidatının bir yıl için tahsil edilmemesini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan talep etti.

Ülkemizin içerisinde bulunduğu bu zor günlerde devletimizin almış olduğu tedbirleri desteklediğini belirten Vekil Ersoy, bu tedbirler kapsamında geçici olarak faaliyetini durduran iş yerlerinin ve verimli bir şekilde faaliyet gösteremeyen esnaf, iş adamları ve sanayiciler için TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan birtakım taleplerde bulundu.

Vekil Ersoy: “Sayın Başkanım; Çin’in Wuhan kentinde başlayıp, hızla Dünyayı etkisi altına almakta olan Koronavirüs (Covid-19) salgını ile insanlık tarihinin en zorlu savaşlarından birini verdiğimiz bu süreçte, virüsün daha fazla insana yayılmaması, kendimizin ve diğer insanların sağlığı için İçişleri Bakanlığımızın aldığı tedbirler doğrultusunda bildiğiniz üzere birçok işyeri geçici olarak kapanmış, çalışan iş yerleri ise çok verimli bir şekilde faaliyet gösterememektedir ve bunun neticesinde ekonomi normal seyrinden çıkmakla yüz yüze kalmıştır. Bizler Kanuni’nin de söylediği gibi; “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi” desturu ile alınan tedbirleri destekliyor ve arkasında duruyoruz. Fakat diğer yandan küresel olarak verilen bir mücadele de söz konusudur. Covid-19 salgınından dolayı zor durumda olan birçok esnaf, iş adamı ve sanayicimiz beklenmedik bir süreçle karşı karşıyadır. Bir milletvekili olarak tarafımıza gelen yoğun talepler doğrultusunda sizden beklentim ise Ticaret Odalarımızın, Sanayi Odalarımızın ve Ticaret Borsalarımızın 2020 yılı aidatının bir yıl için tahsil edilmemesidir. İstihdamın ve üretimin devamlılığı için imkânlar doğrultusunda vereceğiniz katkı hepimiz için çok değerli olacaktır.” ifadelerini kullandı.

 Anahtar Kelimeler: ERSOY HALKIN OLMAYA DEVAM EDİYOR!