SİYASET

SİYASET Haberleri

AK Partili Özhaseki: "-İstanbul´da bir iki ilçe belediyesini PKK´nın uzantılarına verelim, büyükşehiri bize verin- yönünde dedikodular var"

24.09.2018 09:28:58

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Ba AK Parti Yerel Yönetimlerden S şkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhur İttifakı´nın yerel seçimlerde de devam etmesi gerektiğini belirterek, "Bazı dedikodular var. O dedikodular neler?

İstanbul´da bir iki ilçeyi biz PKK´nın uzantılarına verelim, siz büyükşehiri bize verin. Ankara´da, İzmir´de o PKK´nın siyasi uzantılarına yer verelim. Siz bize büyükşehirlerde oy verin.´ Bunun kadar çirkin bir iş olamaz" dedi.

/resimler/2018-9/24/0933452959095.jpg 

AK Parti Yere Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, partisinin Kayseri´deki Eylül Ayı İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Burada konuşan Özhaseki, "60 ilde birinci partiyiz. Biz Türkiye´nin çimentosuyuz. Ülkenin her tarafında varız. Biz her seçimden çıkınca öz eleştiri yaparız. Dersimizi alırız koşmaya da devam ederiz. 16 yılluk iktidarda geriye doğru bakıldığında bütün iktidarlardan başarılıyız" diye konuştu. 
"Son üç yılda yaptığımız çalışmalarla Türkiye´yi bölünmekten kurtardık" diyen Özhaseki, en iyi adaylarla yerel seçimlere gireceklerini açıkladı. Özhaseki, Cumhur İttifakı´nın yerel seçimlerde de devam etmesi gerektiğinin altını çizerek, ?Devlet Bey´in daha önceki Türkiye´nin beka meselesinde ciddi bir duruş sergileyerek bizimle beraber olması takdire şayan. Cumhur İttifakı başarı ile sonuçlandı. Ancak bunun özellikle büyükşehirlerde devam etmesi lazım.

/resimler/2018-9/24/0934446554020.jpg

 

Kulağımıza gelen dedikoduların gerçeğe dönüşmemesi lazım. O dedikodular neler? ´İstanbul´da bir iki ilçeyi biz PKK´nın uzantılarına verelim, siz büyükşehiri bize verin. Ankara´da, İzmir´de o PKK´nın siyasi uzantılarına yer verelim. Siz bize büyükşehirlerde oy verin.´ Bunun kadar çirkin bir iş olamaz. Herkes herkesle ittifak yapabilir. Herkes herkesle konuşabilir ancak terör örgütü olunca iş başka. Terör insanlık suçudur. Dini, imanı, milliyeti olmaz. Böyle bir lanetli gruba karşı bu tür pazarlıklara girmek hıyanettir. Bunlara karşı teyakkuzdayız" dedi.